TworzymyGłos Regionu

reklama

KGHM Polska Miedź S.A. w I Zespole Szkół we Wschowie (ZDJĘCIA)

Piątek, 02 grudnia 2022 o 14:23, aktualizacja Piątek, 02 grudnia 2022 o 14:28, autor: 0
KGHM Polska Miedź S.A. w I Zespole Szkół we Wschowie (ZDJĘCIA)

1 grudnia 2022r. w auli I Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy KGHM Polska Miedź S.A. Uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się, że KGHM to nie tylko branża górniczo – hutnicza, ale również branża IT.

Do naszej szkoły przybyli: Pan Adam Bugajczuk, zastępca Dyrektora Naczelnego Oddziału Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji – Pełnomocnik Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Pan Dariusz Rokaszewicz, Główny Specjalista ds. Rozwiązań Sprzętowych oraz Pani Katarzyna Bambrowicz z oddziału COPI.

Zaproszeni goście rozmawiali z uczniami na temat nowych technologii oraz o możliwościach, jakie daje współpraca z firmą KGHM. Zaprezentowali naszym uczniom korzyści, jakie mogą osiągnąć poprzez udziału w programie „Cyfrowa przyszłość Miedzi”. Projekt ten umożliwia zdobycie doświadczenia, skrócenie dystansu między wiedzą książkową a praktyką zawodową.

Doskonale wiemy, że szybki rozwój technologii wymusza na młodych ludziach potrzebę ciągłego podnoszenia kwalifikacji, elastyczności na rynku pracy. Warto podkreślić, że I Zespół Szkół, jako jedyna placówka kształcenia zawodowego w województwie lubuskim, weźmie udział w realizacji tego projektu. Jest to niebywała szansa dla naszych uczniów, dlatego mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie okaże się początkiem owocnej współpracy.

(I ZS Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl