TERAZ28°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Karolczyk-Kozyra, Zbytniewski i Szyguła pozostają na stanowiskach. Zarząd Powiatu zdecydował

szw
SZW śr., 24 czerwca 2026 16:32

Zarząd Powiatu Wschowskiego przedłużył kadencje dyrektorom dwóch placówek oświatowych i poradni, których organem prowadzącym jest powiat. Decyzję podjęto po ocenie pracy oraz uzyskaniu opinii wymaganych przepisami prawa oświatowego. Akty powierzenia wręczyli Starosta Wschowski Waldemar Starosta i Wicestarosta Wschowski Andrzej Bielawski.

reklama
Agata Karolczyk-Kozyra, Mariusz Zbytniewski i Wioleta Szyguła pozostają na stanowiskach / fot. Powiat Wschowski

CKZiU, I LO i poradnia. Kto został na stanowisku?

Na kolejną kadencję powołano Mariusza Zbytniewskiego, dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wschowie, który funkcję pełni od 2017 roku.

Stanowisko zachowała też Agata Karolczyk-Kozyra, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie, kierująca szkołą od 1 stycznia 2022 roku.

Trzecią osobą jest Wioleta Szyguła, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie, która funkcję pełni od 2020 roku.

Bez konkursu

Prawo oświatowe pozwala organowi prowadzącemu przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektora na kolejny okres bez ogłaszania konkursu. Warunkiem jest pozytywna ocena pracy dyrektora oraz opinie rady pedagogicznej i kuratorium. Zarząd Powiatu Wschowskiego skorzystał z tej możliwości wobec wszystkich trzech dyrektorów.

„Przedłużenie kadencji jest wyrazem uznania dla dotychczasowej pracy, zaangażowania oraz skutecznego zarządzania kierowanymi jednostkami” – czytamy w komunikacie Powiatu Wschowskiego.

Reklama

Podsumowanie

    Widziałeś coś ciekawego?

    Dodaj zdjęcie, film lub informację z miasta.

    Dodaj zw24.pl
    reklama
    Santander

    Komentarze 0

    reklama
    zw24 Zgłoś zdarzenie

    Dla Ciebie

    28°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi