TworzymyGłos Regionu

Karol Muszkieta nie żyje

Środa, 01 marca 2023 o 09:48, aktualizacja Środa, 01 marca 2023 o 18:27, autor: 4
Karol Muszkieta nie żyje

Wschowa żegna dyrygenta, dyrektora Domu Kultury oraz wieloletniego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej, Karola Muszkietę, który zmarł w wieku 84 lat. To dla lokalnej społeczności ogromna strata. Karol Muszkieta był nie tylko cenionym muzykiem, ale również inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych oraz przyjacielem młodzieży.

Karol Muszkieta był jednym z inicjatorów Wschowskiego Towarzystwa Muzycznego, które działa na rzecz upowszechniania i popularyzacji muzyki. Również on założył ognisko muzyczne we Wschowie, które przyczyniło się do rozwoju życia kulturalnego miasta. Jako dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej dbał o wysoki poziom nauczania i kształcenia młodych muzyków. Dzięki niemu wielu absolwentów tej placówki kontynuuje swoją karierę muzyczną na najwyższym poziomie.

Karol Muszkieta był również inicjatorem powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która od lat cieszy się zainteresowaniem wśród publiczności w regionie. Zawsze otwarty na współpracę i chętny do pomocy, zyskał uznanie zarówno wśród swoich uczniów, jak i wśród innych nauczycieli oraz lokalnych działaczy kulturalnych.

Nie można pominąć faktu, że Karol Muszkieta był również autorem książki pt. "Kurpiński nasz współczesny", która stanowi ważne źródło wiedzy o życiu i twórczości wybitnego polskiego kompozytora i teoretyka muzyki Karola Kurpińskiego. Ta publikacja, oprócz walorów naukowych, ma również ogromną wartość historyczną i kulturalną.

Karol Muszkieta był człowiekiem o niezwykłej wrażliwości artystycznej, którą dzielił się z innymi. Jego pasja i zaangażowanie na rzecz muzyki zainspirowały wiele pokoleń młodych ludzi. Jego odejście jest dla nas wszystkich ogromnym smutkiem, ale jednocześnie przypomina o ogromnym wkładzie, jaki wniósł w rozwój kultury i sztuki we Wschowie i okolicach.

W imieniu całej społeczności lokalnej składamy najszczersze kondolencje rodzinie Karola Muszkieta oraz wszystkim, którzy znali i szanowali jego działalność artystyczną i społeczną. Niech jego praca i pasja na zawsze pozostaną w naszej pamięci i inspirują kolejne pokolenia muzyków.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Janek Pradera
01.03.2023 15:05

Pan Karol tyle zrobił dla Wschowy ze powinien mieć swoją ulicę.

avatar
~Add
02.03.2023 13:50

Chyba każdy przyzna, że była to wielka postać we współczesnej historii Wschowy. Niech spoczywa w spokoju. Park Wolsztyński śmiało po rewitalizacji można nazwać jego imieniem i nazwiskiem.

avatar
~Karolina
02.03.2023 14:19

Wielka strata.

avatar
~Luigi
13.03.2023 09:31

Wspaniały pedagog,człowiek.Wielka strata.Takich ludzi już niestety coraz mniej.Również uważam że władze powinny docenić tą postać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl