TworzymyGłos Regionu

reklama

Kamera monitoringu zarejestrowała sceny jak z filmu. Pijany Gruzin urządził rajd po ulicach Leszna

Czwartek, 14 grudnia 2023 o 11:06, aktualizacja Czwartek, 14 grudnia 2023 o 11:22, autor: 1
Kamera monitoringu zarejestrowała sceny jak z filmu. Pijany Gruzin urządził rajd po ulicach Leszna

Nocne szaleństwo na ulicach Leszna! W minioną sobotę, 11 grudnia, pirat drogowy postanowił urządzić sobie niebezpieczną zabawę, kręcąc bączki na ulicy Jana Pawła II. Jego wyczyny zakończyły się zderzeniem z ogrodzeniem i zatrzymaniem przez policjanta po służbie.

Szaleńcza jazda zakończona zatrzymaniem

Policjant z Wydziału Prewencji, wracając do domu ze znajomym, stał się świadkiem niecodziennego zdarzenia. Młody mężczyzna, kierujący BMW, najpierw stracił panowanie nad pojazdem, wjeżdżając na pas zieleni, a następnie uderzył w barierki. To jednak nie zakończyło jego szaleńczej jazdy.

Kierowca, mimo wyraźnego zagrożenia, kontynuował rajd ulicami miasta, ignorując znaki drogowe i jeżdżąc „pod prąd”. Ostatecznie, jego nocna eskapada zakończyła się na pl. Komeńskiego. Tam, po zatrzymaniu auta, próbował uciec pieszo, jednak został szybko schwytany przez policjanta i jego towarzysza, a następnie doprowadzony do komendy.

Alkohol za kierownicą – to się źle kończy

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że jest nim 26-letni obywatel Gruzji, mieszkający w Lesznie. Mężczyzna początkowo odmówił badania alkomatem, jednak po powrocie ze szpitala, gdzie pobrano mu krew, wyniki były jednoznaczne – ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz 26-latek stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za inne popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP w Lesznie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~autor
14.12.2023 11:37

Brawo dla Gruzina bo widać, że coś ogarnia za kierownicą. Nie tak jaka 99% polaków

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl