TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kalkulator kredytu gotówkowego - nie przepłacaj!

Wtorek, 15 stycznia 2019 o 17:55, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 18:06, autor: 0
Kalkulator kredytu gotówkowego - nie przepłacaj!

Planując zaciągnięcie kredytu w banku, nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę, np. na podstawie zachęcającej reklamy, czy opinii znajomego. Wszelkie koszty zobowiązania, także te dodatkowe, można w łatwy sposób sprawdzić samemu. Służą do tego przede wszystkim tzw. kalkulatory raty kredytu.

Czym są kalkulatory kredytu?

Kalkulatory raty kredytu to niezwykle przydatne narzędzia, do których dostęp mają wszystkie osoby z dostępem do internetu. Obecnie, zdecydowana większość instytucji bankowych i firm pośredniczących implementuje na swoich witrynach podobne udogodnienie. Kalkulator kredytu gotówkowego jest niejako odpowiedzią na różnego rodzaju wnioski i formularze, których wypełnienie często potrafi być dość czasochłonne. Ponadto, klient nie musi czekać na odpowiedź z banku - wysokość raty kredytu może poznać już po kilku kliknięciach myszką. W celu skorzystania z kalkulatora kredytu, wystarczy wejść na stronę danej instytucji finansowej, bez potrzeby rejestracji w serwisie. Następnie należy określić wysokość zobowiązania, które klient planuje zaciągnąć, a także podać preferowany okres kredytowania (tj. ilość rat, na które chce rozłożyć płatność). Obok kalkulatorów, część serwisów oferuje także możliwość wysłania szybkiego zapytania do banku w celu otrzymania przykładowej oferty kredytu. Usługa ta również jest bezpłatna, a żeby z niej skorzystać, wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Od jakiegoś czasu, część instytucji bankowych i serwisów finansowych umożliwia również skorzystanie z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego (tzn. takiego, który pozwala na połączenie kilku różnych zaległości finansowych w jedną). Stanowi to bardzo duże ułatwienie dla osób, które chcą opłacać swoje zobowiązania za pomocą jednolitej raty. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego, klient może sam zdecydować, czy połączenie kilku należności w jedną stanie się dla niego opłacalne. W praktyce, zwykle okazuje się, iż kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne oszczędności, szczególnie w przypadku zobowiązań długoterminowych. Aby skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, wystarczy wejść na stronę wybranego banku lub serwisu finansowego, który oferuje podobną usługę. Potem należy określić wysokość wszystkich należności dłużnika oraz obecną i preferowaną sumę rat. Kalkulatory zwykle umożliwiają również podanie dodatkowej kwoty pieniędzy, jaką klient chciałby otrzymać w ramach nowej umowy. Niektóre kalkulatory kredytu konsolidacyjnego pozwalają także na podanie oprocentowania obecnych należności oraz wskazanie rodzaju ubezpieczenia, którym ma zostać objęty kredyt.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego a refinansowanie

Korzystając z kalkulatorów kredytu gotówkowego należy mieć na uwadze, że stanowią one jedynie proste narzędzie do wyliczania najbardziej korzystnej raty kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że tak globalna, jak i ogólnokrajowa sytuacja finansowa nie jest niezmienna, toteż w pewnym momencie może się okazać, że rata zaciągniętego przed laty kredytu stała się niewspółmiernie wysoka, w porównaniu do ofert innych instytucji bankowych. Z tego względu, po jakimś czasie od wzięcia zobowiązania warto zainteresować się usługą, jaką jest refinansowanie. Podobnie, jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego, refinansowanie daje klientowi możliwość przeniesienia zadłużenia do innego banku - na nowych warunkach. Klient, który chciałby poznać najbardziej korzystną ofertę transferu kredytu, powinien skorzystać z trzeciego rodzaju kalkulatora, dotyczącego wyłącznie kredytu refinansowego. Używając podobnego narzędzia, zwykle należy określić takie parametry, jak pozostała kwota do spłaty, pozostały okres spłaty, obecne oprocentowanie, a także preferowany okres spłaty nowej należności.

Co oprócz kalkulatorów? - przydatne usługi kredytowe

Z całą pewnością, kalkulatory kredytów stanowią niezwykle użyteczne narzędzie dla osób, które mają niewielkie pojęcie o rynku finansowym. Istnieje jednak również kilka innych usług internetowych, znacznie ułatwiających podjęcie decyzji o zaciągnięciu odpowiedniego kredytu. Należą do nich przede wszystkim rankingi oraz porównywarki kredytów. Rankingi kredytowe są na ogół aktualizowane co miesiąc. Pozycja w zestawieniu zwykle zależy od aktualnej oferty, promocji oraz opinii klientów. Dzięki rankingom można się zapoznać m. in. z takimi informacjami, jak oprocentowanie kredytu, RRSO, czy prowizja. Porównywarki kredytów działają na podobnej zasadzie co rankingi, z tą różnicą, że klient może samodzielnie określić parametry preferowanego kredytu. Podobnie, jak w przypadku kalkulatorów raty kredytu, porównywarki pozwalają wskazać wybraną wysokość oraz okres kredytowania wybranego zobowiązania.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl