W piątek o godzinie 17:00 w Czytelni Biblioteki Publicznej we Wschowie odbędzie się dyskusja na temat gazu łupkowego. Temat jest gorący, bo w okolicach Wschowy znajdują się złoża tegoż gazu. Zapraszamy na dyskusję o zagrożeniach, ale i korzyściach tego przedsięwzięcia. Moderatorem będzie Michał Suszczewicz
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Tematyka wydobycia gazu łupkowego i jego wykorzystania w naszym regionie była już poruszana wielokrotnie. Problemy energetyczne naszego kraju z każdym rokiem są poważniejsze, koszty energii i ciepła rosną (pośrednio związane ze starzejącymi się sieciami przesyłowymi pamiętającymi czasy Edwarda Gierka i jego poprzedników). Rząd szuka alternatywnych źródeł energii, które uniezależnią Polskę od jej importu, aby zapewnić krajowi bezpieczeństwo energetyczne. Jedną z możliwości rozwiązania tych problemów jest wykorzystywanie w energetyce i gospodarce gazu łupkowego.
Więcej o wschowskim gazie łupkowym przeczytasz w artykule Michała Suszczewicza, który znajdziesz tutaj:
Komentarze 3