TworzymyGłos Regionu

reklama

Już 25 zatrzymane prawo jazdy za prędkość

Czwartek, 12 maja 2016 o 10:08, autor: 8
Już 25 zatrzymane prawo jazdy za prędkość

Działania policjantów lubuskiej drogówki wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą nowe przepisy ruchu drogowego i w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące. To już 11, w tym roku zatrzymane prawo jazdy za przekroczoną prędkość.

Wczoraj (11 maja) w Siedlnicy patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 20 - letniej kierującej renaultem. Powodem kontroli była prędkość z jaką pędziła młoda kobieta. Zarejestrowana jazda, jak i pomiar prędkości wykazały 106,6 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkanka gminy Wschowa była już 11 osobą, które od początku tego roku utraciły prawo jazdy z tej samej przyczyny. W sumie od momentu wejścia w życie nowych, surowych przepisów wobec piratów drogowych wschowska drogówka zatrzymała już 25 uprawnień do kierowania. Kolejne prawo jazdy stracił 55- letni mieszkanie Wschowy, który na jednym z parkingów sklepowych cofając fordem uderzył w osobową toyotę. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca forda był nietrzeźwy. Miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Już jutro w całym województwie lubuskim ruszają działania policjantów ruchu drogowego, które ukierunkowane będą przede wszystkim na eliminowanie z naszych dróg piratów drogowych, nietrzeźwych kierowców. Policjanci skrupulatnie sprawdzać będą stany techniczne pojazdów, liczbę oraz prawidłowość przewożonych osób, w szczególności dzieci. Wschowska drogówka bacznie będzie przyglądać się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i będzie reagowała na wszystkie popełniane wykroczenia drogowe. Takie działania mają na celu przede wszystkim poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców powiatu wschowskiego. Jak wynika z policyjnych statystyk najczęstszą przyczyną wypadków drogowych była nadmierna prędkość, dlatego też w niedzielę działania wschowskiej drogówki będą skierowane przede wszystkim na pomiary prędkości pojazdów i eliminowanie z naszych dróg piratów drogowych. Wschowska drogówka nie będzie stosowała żadnych ulg.   Opr. podkom. Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~anonim
12.05.2016 11:18

Więcej takich kontroli . Za takie wyczyny powinno zabierać się prawo jazdy nie na trzy miesiące ale na pięć lat .

avatar
~Tomek
12.05.2016 12:31

Na wylocie ze Wschowy w stronę Konradowa, w samym Konradowie, albo w Drzewcach proponuję stanąć przed siódmą rano i zwrócić uwagę na to jak niektórym się spieszy do pracy, bo ciężko 5 minut wcześniej wyjechać.

avatar
~Ja
12.05.2016 16:29

Hahaha Może 20-sto latka pójdzie po rozum do głowy. A później zdziwienie i rozpacze, że młodzi ludzie giną na drogach... Macie tutaj odpowiedź...

avatar
~lebik75NE
12.05.2016 19:13

"Wczoraj (11 maja) w Siedlnicy patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 20 – letniej kierującej renaultem" Renaultem? Jak to przeczytać? Renotem? Renem?

avatar
~Srebrny Emil
12.05.2016 19:45

"Wschowska drogówka nie będzie stosowała żadnych ulg." - będą rozstrzeliwali na miejscu. Aha, czyli jutro rano na rondzie się widzimy. pozdr.

avatar
~Srebrny
13.05.2016 07:22

A można sobie avatara zainstalować?

13.05.2016 07:51

można :) Tylko trzeba konto założyć w moje zw.pl

avatar
~rybak
15.05.2016 13:07

Ciekawe, jakie jeszcze kary wprowadzą. Nic to nie da Panowie policjanci. Im większe restrykcje tym większa odporność społeczeństwa na przepisy. Ale kasiorka wpada i nienawiść do Was coraz większa. Komendant jeszcze trochę będzie nam się jawił niczym smok potwornik i będzie można straszyć nim dzieci. Żadne pogadanki w przedszkolach nic Wam nie pomogą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl