TworzymyGłos Regionu

Jesteś nauczycielem? Rozważ dalszą naukę!

Wtorek, 14 marca 2023 o 18:41, autor: 0 129
Jesteś nauczycielem? Rozważ dalszą naukę!

W codziennej pracy nauczyciel nieustannie spotyka się z nowymi wyzwaniami. Niektóre z nich jeszcze 10 czy 20 lat temu nawet nie przyszłyby nam do głowy. Jak radzić sobie z uzależnieniem od smartfonów? Jak utrzymać uwagę uczniów i motywować ich do myślenia? Jak rozmawiać z roszczeniowym rodzicem? Jak dbać o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży? Zaangażowany pedagog codziennie zadaje sobie te pytania, a odpowiedzią na nie mogą być nasze nauczycielskie studia podyplomowe.   

  • Studia w Szkole Edukacji = nowoczesny nauczyciel 

W Szkole Edukacji w Warszawie realizujemy studia nauczycielskie w najnowocześniejszym wydaniu. Łączymy teorię z praktyką, dajemy przyszłym i już aktywnym nauczycielom indywidualne wsparcie, pokazujemy, jak refleksyjnie podchodzić do zawodu i przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu. Koncentrujemy się na skutecznej  dydaktyce przedmiotowej z zakresu języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą, ale równie ważne są dla nas zagadnienia psychologiczno-wychowawcze. Przeciwdziałanie wykluczeniu edukacyjnemu, praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami, planowanie cyklu lekcji, praca w klasie zróżnicowanej, ocenianie kształtujące, praca w grupie, współpraca z innymi nauczycielami i z rodzicami - bez wiedzy i narzędzi w tych dziedzinach trudno sobie dziś wyobrazić nowoczesnego i spełnionego nauczyciela. 10-miesięczne bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji nie tylko przygotowują do radzenia sobie z tymi wyzwaniami, ale też budują wspierającą się nauczycielską społeczność. Podyplomowe studia pedagogiczne oraz szereg kursów doskonalących dla nauczycieli pomogą Ci stać się nauczycielem na miarę naszych czasów. 

Studia są skierowane zarówno do osób, które już pracują w szkołach, jak i do tych, które nie mają dużego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Realizujemy 4 ścieżki nauczycielskie: 

  • język polski
  • matematyka
  • biologia z przyrodą
  • historia i WOS 

 

Na bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli mogą aplikować magistrowie polonistyki, historii, matematyki, biologii oraz kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Dodatkową zachętą może być wysokie stypendium (2,5 tys. zł/mc) oraz bezpłatny akademik w Warszawie. Doskonalenie zawodowe nauczycieli na kursach w Szkole Edukacji to droga do wykształcenia nowych kompetencji, odpowiadających potrzebom dynamicznie zmieniających się realiów.

  • Podyplomowe studia pedagogiczne i doskonalenie zawodowe 

Studia podyplomowe przeznaczone są raczej (choć nie tylko!) dla osób, które pragną rozpocząć uczenie w szkołach, ale nie posiadają jeszcze uprawnień nauczycielskich. Natomiast ci pedagodzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na całoroczną naukę w trybie stacjonarnym, mogą skorzystać z bogatej oferty kursów doskonalących dla nauczycieli oraz warsztatów dla rad pedagogicznych. Wystarczy zatem odwiedzić witrynę https://szkolaedukacji.pl/, aby poznać nasze bezpłatne studia podyplomowe, jak i płatne oraz bezpłatne szkolenia doskonalące dla nauczycieli. 

Ponadto Szkoła Edukacji oferuje uczestnictwo w ciekawych projektach badawczych i naukowych. Nasze autorskie kursy doskonalące i seminaria są z każdym rokiem modyfikowane, aby coraz lepiej odpowiadać na zmieniający się charakter szkoły, uczniów i wymagań wynikających z podstawy programowej. Na podyplomowych studiach pedagogicznych i kursach w Szkole Edukacji spotkasz się z przyjazną atmosferą i indywidualnym podejściem. Osoby prowadzące zajęcia to nauczyciele-praktycy, którzy doskonale znają realia współczesnej szkoły i potrafią przygotować do zawodu spełnionych, świadomych i skutecznych nauczycieli. 

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl