TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeśli marketing online to tylko w Google! Przedstawiamy kilka konkretnych powodów

Wtorek, 27 lutego 2024 o 22:11, autor: 0
Jeśli marketing online to tylko w Google! Przedstawiamy kilka konkretnych powodów

Żaden przedsiębiorca nie chce, aby jego działania marketingowe były drogie i mało efektywne. Od wielu lat zauważamy rosnącą popularność reklamowania firm w sieci, a tam pierwsze skrzypce gra wyszukiwarka Google, która dostarcza dwie wiodące usługi: pozycjonowanie stron internetowych oraz kampanie sponsorowane Ads. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego narzędzie od Amerykanów jest aż tak popularne i dlaczego warto tam zaprezentować swoje usługi? Najważniejsze argumenty w pigułce znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury.

Nie musisz samodzielnie szukać Klientów. W wyszukiwarce Google to oni znajdą Ciebie!

Skuteczne docieranie do potencjalnych Klientów w czasie, kiedy są oni gotowi do podejmowania trudnych decyzji konsumenckich to złoty środek każdej kampanii internetowej. Niezależnie czy jest ona realizowana w sieci czy stacjonarnie. Jeżeli chodzi o promocję online, doskonale z tego typu zadań wywiązuje się wyszukiwarka Google. Pozycjonowanie stron internetowych czy kampanie Google Ads stanowią dzisiaj najlepszy sposób na efektywne docieranie do partnerów biznesowych. Cały mechanizm działa w ten sposób, że właściwie to Klient szuka prowadzonej przez Ciebie firmy a nie odwrotnie. Oszczędzasz więc gigantyczną ilość czasu i dzięki Google otwierasz furtkę do regularnego pozyskiwanie nie kilku, a nawet kilkudziesięciu wartościowych leadów dziennie.

Wyszukiwarka Google jest wyróżniającym się narzędziem marketingowym. Codziennie w Polsce kilka milionów użytkowników wertuje zasoby Google w poszukiwaniu konkretnych informacji, ale również produktów bądź wykonywanych przez Ciebie usług. To właśnie dlatego warto zadbać o doskonałą widoczność w wyszukiwarce. Będąc obecnym na pierwszej stronie z rezultatami masz ogromną szansę na zwiększenie popularności witryny oraz finalną maksymalizację zysków.”

Źródło: Afterweb

Pozycjonowanie stron i kampanie Google Ads to najkorzystniejsza cenowo reklama

Bez poznania całościowego kosztu reklamy i sumy przeznaczanej na dotarcie do pojedynczego partnera biznesowego ciężko mówić o skuteczności marketingu w sieci. Zarówno na jednym, jak i na drugim polu doskonale wypada – ponownie – promocyjny superduet od Google. Kampanie Ads charakteryzują się bowiem możliwością ustalenia dokładnej wysokości dziennych i miesięcznych wydatków. Profesjonalnie wykonywane pozycjonowanie to także maksymalne dopasowywanie budżetu reklamodawcy do możliwości finansowych oraz oczekiwań. W dodatku mowa tutaj o regularnym docieraniu z komunikatem promocyjnym do wartościowych Klientów, należących do grupy docelowej. W przypadku marketingu w Google nie ma mowy o przepalaniu budżetów.

Elastyczność pozycjonowania i Google Ads zostawia daleko w tyle pozostałe alternatywy

Dla wyszukiwarki Google nie ma absolutnie żadnego znaczenia, czy prowadzisz firmę usługową, sklep internetowy bądź nawet organizację non-profit. Dla wszystkich przedsiębiorców z wcześniej wymienionych sektorów znajdzie się miejsce w reklamowym ekosystemie Google. Masz tutaj do wyboru dwie ścieżki docierania do potencjalnych Klientów: błyskawiczną, czyli Google Ads oraz nieco dłużą – pozycjonowanie stron internetowych. W tym drugim przypadku SEO trwa od kilku do kilkunastu tygodni, natomiast efekt dotarcia do TOP10 rankingu będzie o wiele solidniejszy. Za pomocą Google zareklamujesz więc nie tylko ofertę stałą, ale również sezonową czy okresowe wydarzenia, wymagające błyskawicznej realizacji i natychmiastowego zakończenia działań.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl