TworzymyGłos Regionu

reklama

Jesień na drogach potrafi być zdradliwa

– zadbajmy o bezpieczeństwo

Poniedziałek, 25 października 2021 o 09:44, autor: 0
Jesień na drogach potrafi być zdradliwa

Jesień to czas niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wymusza na nas zmianę techniki poruszania się po drogach. Wcześniej zapadający zmrok, pojawiająca się uciążliwa mgła wymaga od nas większej uwagi i koncentracji za kółkiem. Aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych apelujemy o rozsądek i rozwagę, koncentrację i właściwą kulturę jazdy tak, aby każdy z nas szczęśliwie dotarł do celu. Zwłaszcza teraz kiedy większość z nas już za kilka dni uda się w odwiedziny na groby najbliższych.

Jesienna zmiana aury, a co się z tym wiąże pogarszające się warunki na drogach, śliska nawierzchnia, często pojawiające się mgły, opady deszczu, szybko zapadający zmrok to nieodzowne elementy okresu jesienno – zimowego. Pojawiający się brak koncentracji jest częstą przyczyną mnogości występujących w tym okresie zdarzeń drogowych.

Apelujemy, aby w tym niekorzystnym okresie kierowcy przystosowali technikę jazdy do pogarszających się z dnia na dzień warunków atmosferycznych. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn jesiennych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a pośpiech nie jest dobrym doradcą.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl