TworzymyGłos Regionu

reklama

Jędrzychowice. Remont drogi do cmentarza zakończony (FOTO)

Wtorek, 19 września 2023 o 11:21, aktualizacja Wtorek, 19 września 2023 o 11:45, autor: 5
Jędrzychowice. Remont drogi do cmentarza zakończony (FOTO)

Zakończyły się prace budowlane na drodze gminnej nr 005913F w Jędrzychowicach. Odcinek o długości 557,20 metrów, prowadzący do miejscowego cmentarza, przeszedł gruntowną modernizację. W ramach inwestycji, wykonano szereg prac, które miały na celu nie tylko poprawę stanu nawierzchni, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Modernizacja nawierzchni i chodników

Najbardziej widoczną zmianą jest kompleksowy remont nawierzchni drogi i chodnika. Nową nawierzchnię chodnika ułożono z kostki betonowej, a zjazdy do posesji również wykonano z tego samego materiału. Co więcej, pod nawierzchnią jezdni zastosowano nową podbudowę, a następnie ułożono dwie warstwy nawierzchni – wiążącą i ścieralną – z betonu asfaltowego.

Ulepszenia w systemie wodociągowym i kanalizacji

W ramach inwestycji wymieniono przyłącza wodociągowe do posesji oraz wyremontowano część istniejącej kanalizacji deszczowej. Wprowadzono również nowe studzienki i wpusty uliczne. Dzięki tym pracom, skuteczność odprowadzenia wód opadowych z drogi została znacząco poprawiona.

Zmiany w organizacji ruchu

Zadanie obejmowało także wprowadzenie zmiany stałej organizacji ruchu. Na drodze pojawiło się nowe oznakowanie pionowe, a także próg zwalniający z ograniczeniem prędkości do 30 km/h w jego rejonie. Zgodnie z nową organizacją, wjazd i wyjazd z drogi gminnej będzie się odbywał po jednokierunkowej jezdni.

Odbiór techniczny i udział władz lokalnych

Odbiór techniczny inwestycji miał miejsce 18 września 2023 r. i odbył się przy udziale Burmistrz Miasta i Gminy Jolanty Wielgus, radnych Rady Miejskiej: Krystiana Śladewskiego, Grzegorza Wilińskiego, Agnieszki Skurjat, sołtys wsi Kowalewo Brygidy Piwowar, przedstawicieli Wykonawcy, inspektorów nadzoru oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy.

Finansowanie i Wykonawcy

Całkowita wartość zadania wyniosła 1 740 741,59 zł. Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 195 804,00 zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa, a nadzór inwestorski sprawowała firma M-KA PROJECT ze Sławy.

Dzięki zakończeniu tej inwestycji, mieszkańcy Jędrzychowic mogą korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~RFRD
19.09.2023 13:57

Proszę mi przypomnieć skąd są te pieniądze ???.

avatar
~KPO
19.09.2023 15:13

A teraz oczyma wyobraźni proszę sobie WYOBRAZIĆ ile samorządy lokalne by przeprowadziły takich inwestycji na swoich terenach jakby ta totalna władza nie blokowała nam Środków z KPO ???!!!. A ile jakby nie zabrała lokalnym samorządom Środki z PIT i CI !!!!????. Czy jesteś, jesteście sobie mieszkańcy to wyobrazić ????.

avatar
~do -KPO
20.09.2023 11:33

Myślisz i mówisz o kwocie x 10 ... z funduszy KPO . Głosuję za funduszami KPO , na tych co je od razu załatwią.

avatar
~do KPO
21.09.2023 16:32

Napisz o co chodzi po łopatologicznemu bo nie rozumiem o o chodzi. Wiesz ,jestem ze wsi i nie za bardzo znam się na polityce...

avatar
~DO~~(do KPO)
21.09.2023 22:15

Jak można potrzebę wykorzystania pieniędzy Nam Społeczeństwu się należnych od UE - a blokowanych przez tą totalna władzę pisplus wytłumaczyć takiemu jak ty "łopatologicznie"???. Powiem tak ; - nawet dziecko 1 Klasy Sz. Podst. o tym wie, wie , że jak mu coś dają to się bierze !!!!. Proste jak świński ogon ze wsi !!!. Koniec wykładu dla takiego jak ty !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl