TworzymyGłos Regionu

reklama

Jednostka OSP Gola otrzymała nowe wyposażenie

Czwartek, 01 czerwca 2023 o 15:23, autor: 0
Jednostka OSP Gola otrzymała nowe wyposażenie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Goli wzbogaciła się o nowe wyposażenie, co pozwoli jej na jeszcze skuteczniejsze działanie w sytuacjach awaryjnych. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jednostka OSP Gola zakupiła nowy sprzęt, który podniesie gotowość bojową strażaków i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Zakup sprzętu

W ostatnim czasie jednostka OSP Gola przeprowadziła zakup nowego sprzętu i wyposażenia. W ramach tego projektu jednostka nabyła 2 komplety ubrań specjalnych bojowych typu Texport - Fire Basic Polen Gold, 4 pary butów gumowych, 4 pary butów gumowych woderów, 6 par rękawic specjalnych Granqvists, 2 hełmy strażackie oraz 4 komplety ubrań koszarowych. Zakup ten był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych "Mały Strażak". Całkowita wartość realizacji zadania wyniosła 20 000,00 zł, z czego 90% zostało dofinansowane, a pozostałe 10% stanowił wkład własny jednostki OSP Gola sfinansowany z budżetu gminy Szlichtyngowa.

Wsparcie

Dofinansowanie zakupu nowego sprzętu nie byłoby możliwe bez wsparcia Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Wsparcie to ma na celu podniesienie gotowości bojowej strażaków i zapewnienie im odpowiedniego wyposażenia ochrony osobistej.

Wpływ na bezpieczeństwo

Nowe wyposażenie jednostki OSP Gola będzie miało bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa publicznego. Dzięki nowym ubraniom specjalnym, butom gumowym, rękawicom i hełmom strażackim strażacy będą mogli skuteczniej działać w trudnych warunkach, zapewniając swoje bezpieczeństwo podczas interwencji. Wysoka gotowość bojowa jednostki OSP Gola jest kluczowa dla skutecznego reagowania na sytuacje awaryjne i minimalizowania strat.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl