TworzymyGłos Regionu

reklama

Jasełka jak z bajki. Przedszkolaki ze Sławy zachwyciły widzów!

Wtorek, 12 grudnia 2023 o 13:29, autor: 0
Jasełka jak z bajki. Przedszkolaki ze Sławy zachwyciły widzów!

W Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbył się niezwykły jasełkowy występ, który oczarował wszystkich obecnych. Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia – został w tym roku wyjątkowo uświetniony przez najmłodszych. Dzieci, z nieukrywanym zaangażowaniem i radością, zaprezentowały efekt tygodni ciężkich przygotowań.

Historia narodzin Chrystusa w wykonaniu najmłodszych

W ramach przygotowań do występu, przedszkolaki poświęciły wiele czasu na naukę piosenek, ruchów, a także wybranych scenek. Ich wysiłek zaowocował znakomitym przedstawieniem, które przeniosło widzów w czas i przestrzeń biblijnej opowieści.

Podczas występu, maluchy opowiedziały historię narodzin Jezusa Chrystusa – od poszukiwania schronienia przez Maryję i św. Józefa w stajence, aż po moment przybycia pasterzy i Trzech Króli. Scenografia i świąteczne dekoracje dodatkowo wzmocniły klimat przedstawienia, a piękne kostiumy uczestników sprawiły, że jasełka nabrały jeszcze bardziej uroczystego charakteru.

Nie tylko dzieci na scenie

Ważnym elementem tego dnia była obecność seniorów z Zespołu Muzyki Biesiadnej Sławianie. Ich muzyczna oprawa nadała jasełkom wyjątkowej, prawdziwie świątecznej atmosfery. Zwieńczeniem przedstawienia było wspólne kolędowanie, w którym udział wzięli nie tylko mali aktorzy, ale również wszyscy zgromadzeni goście.

W wydarzeniu uczestniczyli również znamienici goście, w tym Sekretarz Gminy Sława - Danuta Pitrowska, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie - Jerzy Ślusarczyk, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Ich obecność podkreśliła ważność wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Źródło: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl