TworzymyGłos Regionu

reklama

Jarmark Produktu Lokalnego otwarty! Na Starym Rynku w Sławie jest z czego wybierać (FOTO)

Środa, 01 maja 2024 o 15:44, aktualizacja Środa, 01 maja 2024 o 15:58, autor: 0
Jarmark Produktu Lokalnego otwarty! Na Starym Rynku w Sławie jest z czego wybierać (FOTO)

W Sławie zainaugurowano dwudniowy Jarmark Produktu Lokalnego, który przyciąga tłumy mieszkańców i gości spragnionych odkrywania regionalnych specjałów i rękodzieła. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła, oraz Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Tomasz Krzymiński.

Otwarcie Jarmarku Produktu Lokalnego

Podczas ceremonii otwarcia wystąpił zespół Gasta Mire, który swą irlandzką melodią wprawił publiczność w taneczny nastrój, symbolicznie zapraszając do wspólnej celebracji kultury i tradycji. Jarmark, odbywający się na Starym Rynku w Sławie, gromadzi wystawców z całej Polski i zagranicy. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Sławy, a wsparcie logistyczne i finansowe zapewnia Nadleśnictwo Sława Śląska.

Bogactwo produktów lokalnych

Odwiedzający mają okazję zapoznać się z szeroką ofertą produktów: od rękodzieła artystycznego, przez ceramikę, biżuterię autorską, aż po różnorodność wyrobów spożywczych takich jak domowe przysmaki, sery zagrodowe, wędliny, pieczywo regionalne, wędzone ryby oraz tradycyjne podpiwki i kwas chlebowy. Każdy smakosz może znaleźć coś dla siebie, ciesząc się autentycznością i jakością lokalnych wyrobów.

Program drugiego dnia jarmarku

Ci którzy nie zdążyli być na jarmarku pierwszego dnia, mogą odetchnąć z ulgą. Drugi dzień jarmarku rozpocznie się o godzinie 10:00 i oferować będzie kolejne atrakcje, w tym blok artystyczny "Coolturka" o 14:00 oraz występy Klubu Tańca Towarzyskiego OSKAR o 15:30, które poprowadzi pani Teresa Dobrowolska.

Źródło/foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl