TworzymyGłos Regionu

reklama

Jan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego

Poniedziałek, 20 maja 2019 o 19:00, aktualizacja Sobota, 25 maja 2019 o 16:16, autor: 31
Jan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego

Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienia podczas obrad sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak wraz z przewodniczącą Wioletą Haręźlak. Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego m.in otrzymał wschowianin Jan Pabierowski.

Prezes Zarządu Hodowli Zwierząt Zarodowych w Osowej Sieni Jan Pabierowski został odznaczony przez władze samorządowe Województwa Lubuskiego. Firma której przewodzi jest uczestnikiem wielu konkursów i wystaw bydła mlecznego i mięsnego Już wiele razy zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Firma wspólnie z Lubuskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Kalsku organizuje „Dni Pola” oraz konferencje rolników z województwa lubuskiego i z Polski. Spółka jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, nagrodę „HIT” II miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” jak również od wielu lat uczestniczy w krajowych wystawach zwierząt, gdzie zdobywa czołowe miejsca.

Podstawowym i najważniejszymi produktami firmy pod kątem sprzedaży są: 

- w produkcji zwierzęcej:  mleko, materiał hodowlany – buhajki hodowlane i jałowice cielne, młode   byczki rzeźne, bydło opasowe 
- w produkcji roślinnej:  pszenica konsumpcyjna, buraki cukrowe, rzepak ozimy oraz kukurydza.

Jan Pabierowski od wielu lat jest działaczem społecznym - był radnym i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie, odznaczony m.in. „Honorową Odznaką Rzemiosła”, „Zasłużony dla Rolnictwa”.

za LUM / fot HiChB

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~Iza
20.05.2019 20:14

Brak mi słów...

avatar
~wschowa
20.05.2019 20:54

Wyróżnienie świadczy o transparentności pracy władz wojewódzkich. Jakby nie było, w Sejmiku rządzi PO - PSL, a nagradzany jest członek PISu. Jestem pewien, że w drugą stronę, by to nie zadziałało. Po prostu nie.

avatar
~Yossarian
20.05.2019 21:15

Oj przepraszam bardzo, ale nagrody "Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz „HIT" to pieniądze firmy wyrzucone w błoto nic nie warte świstki papieru za kilka tysięcy złotych. A co do Odznaki za zasługi - Partia rozdaje nagrody swoim lojalnym działaczom. Kiedyś też tak było. A zresztą... kiedy tak nie było?

avatar
~Ja cię nie mogę...!
20.05.2019 21:24

"Zasłużony dla Województwa Lubuskiego"... czy to 1 kwietnia w maju ?. Czy wysprzedawanie wieloletniego dorobku POHZ Pana Apolinarskiego przez obecnego Prezesa można nazwać zasługami dla tego województwa....???. Jeśli obecne przypuszczalne "osiągi" wymieniane w tym artykule są, to w jakim stopniu odnoszą się one do osiągnięć POHZ Pana Apolinarskiego, a jeśli już to zaistniały w wyniku pewnego ciągu dorobku pozostawionego po dobrych czasach dawnego POHZ. Pytanie; w jakim stopniu obecny Prezes - raptem niespełna 3 lata jego zarządzania - ma w tym zasługi?, a w jakim stopniu są to zasługi wynikające z fachowości kadry zatrudnionej w obecnej HZZ Osowa Sień ?. Zapewne są to zasługi tej kadry, a nie pana Prezesa, który z racji nadania go przez pis "spija obecnie trudy pracy tej załogi ". Jak się ma obecna tzw. produkcja : zwierząt, mleka, byczków rzeźnych, produkcji roślinnej do czasów funkcjonowania z czasów POHZ Pana Apolinarskiego....?. Nawiasem mówiąc co ma oznaczać, że J. Pabierowski był " działaczem społecznym" podając, iż był radnym i vice przewodniczącym.......?, Od kiedy to funkcja radnego i vice przewodniczącego jest funkcją s p o ł e c z n ą ....?????. A może uczciwiej byłoby wymienić wszystkie organizacje i partie do jakich należał zanim został powiatowym szefem pisu i Prezesem HZZ ...?. Jak widać uczciwość w tym kraju nie popłaca....... .

avatar
~Wschowianin
20.05.2019 21:27

Panie Pabierowski zasługi to dla pracowników POHZ , OHZ Osowa Sień. To ludzie , pracownicy którzy pracowali pod nadzorem Apolinarskiego. To był gospodarz i rolnik. Nauczył wielu ludzi aby teraz Pan zbierał żniwo. A pro po kukurydza na polach zarasta , jest więcej zielska. Proszę sprawdzić. Może jakiś oprysk chemiczny a póżniej będzie ekologiczna. Pozdrawiam.

avatar
~DO powyżej
20.05.2019 21:33

O jakiej transparentności jest tu mowa ...?. Wolne żarty połączone w prostej linii z obłudą!. A wojewoda lubuski to kim jest ( 10 na liście pis) ...?. Bujać to las, a nie nas !!!.

avatar
~Trochę wyjasnień
21.05.2019 09:56

Wojewoda to reprezentant rządy na obszarze województwa siedziba urzędu wojewódzkiego jest w Gorzowie wielkopolskim. A Sejmik Województwa to organ władzy samorządowej. Na czele samorządu wojewódzkiego stoi Marszałek Województwa, siedziba w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Oba organy różnią się kompetencjami. Wiele osób totalnie to miesza jak widzimy w tym komentarzu.

avatar
~ZEB
20.05.2019 22:44

Bzdety wypisujesz kolego . Gościu jest dobry i tyle.W swoich szeregach mają samych nieudaczników to kogo mają wyróżniać.

avatar
~Grześ
21.05.2019 08:48

Czytanie ze zrozumieniem się kłania(nieudacznik!).Wyróżnienie przyznał zarząd Sejmiku Województwa Lubuskiego PO-ZSL-SLD-Nowoczesna i reszta .Ani wojewoda ani PiS NIE MA NIC WSPÓLNEGO z tą egzotyczną koalicją.O nieudacznikach to możemy rozmawiać przy okazji komisji-reprywatyzacyjnej,Amber Gold,ds wyłudzeń-kradzieży VAT(przykład pani Kopacz itd)

avatar
~kibic
21.05.2019 07:07

Gratulacje Panie Janie!!!

avatar
~Nina
21.05.2019 07:35

Znam p. Pabierowskiego to bardzo pracowity i uczciwy człowiek. Bardzo dobrze, że został nagrodzony. Takich ludzi nam potrzeba.

avatar
~@/Nina
21.05.2019 08:26

A jakiej uczciwości i w którym punkcie tego pana Pani mówi?, proszę wymienić chociaż jeden punkt tej uczciwości - może jak działał w kilku kadencjach w "Klubie Zwyczajni pana Tarki i Żukowskiego "...?. Co to znaczy " Takich ludzi nam potrzeba"...???- ( budowlaniec na stanowisku odpowiedzialnym za krowy i uprawę roślin, to tylko w pisie jest to możliwe - owszem podobnie było za czasów pewnej partii, której sztandar wyprowadzono - , a jeśli już "potrzebny" to w budownictwie ....!. Hej !

avatar
~Do-"kibic"-
21.05.2019 08:57

Jeśli z ciebie taki wiarygodny "kibic" to może wytłumaczysz pewne słowa waszego klasyka, cytat ..." do polityki nie idzie się dla pieniędzy..." ...?. Po ostatnich zachowaniach działaczy pisowski i lokalnych i centralnych, typu - np. dot. Srebnej, obecnej działki we Wrocławiu pana premiera, że do polityki owszem idzie się/ nie idzie się , cytat ..." do polityki idzie się nie dla pieniędzy, ale PO WIELKIE PIENIĄDZE....! ". W ten sposób po wielu latach również ziściło się pojęcie "Ziemia Obiecana" zonie , a dla naszego lokalnego Prezesa, cytat ..." spijanie zasług jemu nie należnych....". A z tym "kibicem" to ja bym uważała, bo taki kibic jak zmienny wyborca dzisiaj kibicuje temu a jutro tamtemu, który bliżej "koryta" !.

avatar
~Wesoły
21.05.2019 09:38

Dobry jest w łykaniu a aktulalnie z ramienia pis rozdaje stanowiska

avatar
~Jarząbek
21.05.2019 11:52

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Pabierowski Jan, naszej hodowli. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław. Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

avatar
~DO-Jarząbek
21.05.2019 12:45

Czy czasami do tego Prezesa Klubu należą : Grześ, Kibic, Nina i im podobni ...?, a może ten od coś tam, coś tam, ...... nam próbującego "Trochę wyjaśnić" w stylu kultowego już "Pana Jarząbka"?. Nie powiem świetna powtórka z rozrywki, typowy przykład "Humoru Tygodnia" w głównej roli Prezes !. Jak bum cyk, cyk bo to mu się należy ........... !.

avatar
~Koniczynka...
21.05.2019 13:17

Szczerze !; czekam, aż prezes z tej okazji zorganizuje na placu Rynkowym konferencję w składzie jak zwykle i oświadczy nam wszystkim , cyt. ...." bo mi się to po prostu tak zwyczajnie należało i basta...." !. A tak na marginesie - jak się ma taką wielopartyjną przeszłość w swojej życiowej karierze to nie dziwota......., że ma się takie koalicyjne poparcie !. Po prostu swój chłop, tęcza przy nim to mały pikuś. Hej !

avatar
~Adaś
21.05.2019 13:18

To, że kogoś zauważono i wyróżniono, przy założeniu obiektywizmu i pełnej neutralnej skali a nie czynnika lojalnościowego, (partyjnego), to chyba żadna potwarz ? To na pewno żadna hańba, powiedziałbym, czysta promocja regionu. Nie mamy jako powiat wschowski zbyt dużo sukcesów więc niech chociażby tak małe "szczęście" stanie się naszą wspólną "victorią" ? Ja wiem o co Państwu chodzi ……. o awans p. Pabierowskiego z 2016 roku na prezesa firmy OHZ jako "ingerencję" lub może lepiej powiedziane - wpływanie czynnika partyjnego PiS na zatrudnienie ludzi na stanowiska wysoko płatne spółek SP . Ten temat był i poprzednio ( PO) i obecnie jest (PiS) zawsze elementem bardzo wrażliwym na ogólną ocenę społecznego elektoratu, bo jest to nadużywana przesłanka spłaty długu za poparcie przedwyborcze. W tej kwestii nie ma profesjonalizmu czy kompetencji, to działa jak paszcza "wilka" - konsumpcja, kasa i władza jest tylko i wyznacznikiem "pożerania" stanowisk o rentowności odwrotnie proporcjonalnych do wkładu pracy. Czy dobrze, że wyróżniono naszego i uzyskał zasłużonego dla Województwa Lubuskiego - tak, dobrze, ……. chociaż w jednym zdaniu powiedziano o Wschowie. Czy dobrze, że został nim p. Pabierowski …… to jest już powątpiewane i pewności w tym nikt ma ? Jestem przekonany, że jeśli w jesieni dojdzie do zmiany władzy to przyjdzie znowu czas na zmiany, na kolejnych "lojalnych" bez pomysłu na sposób zarabiania dużych pieniędzy a i wyróżnienia znowu zostaną rozdane. Tak to zostało wymyślone, tak to się toczy , taki mamy system oceny i nagradzania. Życzyłbym sobie w tej kwestii aby zabrali głos sami pracownicy OHZtu bo to Oni wiedzą najlepiej, czy o zasadności jest mowa w powadze czy to żart ? Uważam, że jeśli załoga jest bardzo zadowolona z szefa to może mu wielu wybaczyć, natomiast w ekonomii perspektywicznej wysprzedaż majątku OHZ nie zawsze równa się z bankructwem …… na to trzeba wiele wiedzy, nie ma co wróżyć z fusów. Adaś

avatar
~Trochę czego...?
21.05.2019 13:54

Jeśli jesteś tak dobrze poinformowany, to zachodzi podejrzenie, że jesteś" Rzecznikiem +", ale czyim : - Wojewody, Sejmiku Wojewódzkiego, a może pana Prezesa...?. Proszę jaśniej w tym temacie, np. kto złożył wniosek?, kto go promował?, kto go opiniował? i co to za zasługi ?." Rzecznik" taki jak ty powinien to wiedzieć.

avatar
~Prze ciszą-wyborczą
21.05.2019 14:55

Jadą do Wschowy działacze agitpropu PO Waldemar Sługocki - Senator oraz Sławomir Kotylak - Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.Będą agitować prze wyborami na rzecz POKO i powiedzą: Ja wygramy to wam powiemy nasz program, bo jest on bardzo dobry. Schetyna :Damy wam miliony z unii ale po wyborach jak zbierzemy sztab specjalistow i oni zrobia plan jak je dostac ale wam damy. To jest cala POKoalicja

avatar
~64
21.05.2019 19:02

Żałosne to wyróżnienie.Pan Pabierowski nie ma wstydu przyjmując te wszystkie nagrody które sobie przypisuje.Zawłaszcza sobie zaszczyty na które pracowali poprzednicy,cała załoga.

avatar
~Darek
22.05.2019 08:21

On nie ma pojęcia o rolnictwie, gdyby nie pan Ast to by dalej cienko piszczał

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl