TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zrobić zakupy na raty?

Poniedziałek, 30 marca 2020 o 21:08, aktualizacja Poniedziałek, 30 marca 2020 o 21:19, autor: 0
Jak zrobić zakupy na raty?

Polacy niezmiennie lubią zakupy, choć nie zawsze mogą pozwolić sobie wszystko, o czym marzą. Najczęściej więc sięgają po raty, które są najpopularniejszą i najprostszą formą udzielania pożyczek. Przede wszystkim w wielu wariantach cała procedura jest niemalże pozbawiona formalności. Zobacz, jak to działa.

  1. Raty na dowód
  2. Zakupy bez formalności
  3. Łatwo i szybko online
  4. Co brać na raty?
  5. Dla kogo raty na dowód?

Raty na dowód

Jeśli zastanawiasz się nad nowym sprzętem AGD lub nowymi meblami, sprawdź, jak uzyskać raty na dowód osobisty. Oczywiście tego typu pożyczka dotyczy bardzo wielu branż i towarów i w praktyce w niemalże w każdym sklepie spotkać się możemy ze sprzedażą ratalną. Zdarza się, że będzie ona związana z dodatkowymi kosztami. W niektórych wariantach sklep – a raczej bank będzie wymagać od nas spełnia szeregu różnych formalności, ale coraz częściej wystarczy sam dowód, by zrobić zakupy, za które zapłacimy przez kolejne kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt miesięcy.

Zakupy bez formalności

Przede wszystkim raty na dowód dają szansę na zrobienie zakupów, nawet wtedy gdy nie mamy na nie pieniędzy. Pozwalają więc rozłożyć koszty na comiesięczne zobowiązania. Same zakupy wyglądają analogicznie dla tradycyjnych, ale zamiast płacić w kasie na przykład za nowy komputer, to rozkładamy opłatę na raty. Cała ta procedura jest coraz prostsza i sklepy ograniczają ilość formalności do minimum. Dzięki temu taka forma robienia zakupów ma bardzo wielu zwolenników, a rozłożone na comiesięczne raty płatności nie są dużym obciążeniem dla budżetu.

Łatwo i szybko online

Zakupy na raty są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych i tych działających w sieci. Jeśli sklep działa na dwa sposoby, formalności można zarówno załatwić online, jak i w punkcie sprzedaży. Raty na dowód przede wszystkim minimalizują czas, jakiego potrzebujemy, by dokonać formalności. Wymaga się jedynie wypełnienia intuicyjnego formularza i maksymalnie po 24 godzinach otrzymujemy informację z decyzją kredytową. Także czas realizacji zlecenia nie będzie się znacząco różnił od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni przy tradycyjnych zakupach i płatnościach gotówkowych. Najczęściej taka procedura trwa około 2 dni robocze.

Co brać na raty?

Wszystko zależy od naszych potrzeb, bo na raty możemy wziąć przedmiot, który kosztuje kilkadziesiąt złotych, jak i ten, za który trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście to sam sklep ustala minimalną i maksymalną kwotę oraz możliwą ilość rat. W efekcie może się okazać, że w niektórych przypadkach spotkamy się z ograniczeniami i łatwiej będzie zapłacić gotówką lub skorzystać z karty kredytowej czy pożyczki. Dlatego właśnie warto zawsze sprawdzić dokładnie, jaka jest wewnętrzna polityka sklepu.

Dla kogo raty na dowód?

Po zakupy na raty może sięgnąć każda pełnoletnia osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. Przy składaniu wniosków niezbędne jest również posiadanie dowodu osobistego, ponieważ na tej podstawie bank potwierdza tożsamość kredytobiorcy. Warto więc sprawdzić, czy dokument ma aktualny termin ważności. Poza tym we wniosku trzeba będzie wskazać źródło uzyskiwania dochodów. Najczęściej klienci wskazują umowę o pracę, rentę, emeryturę, działalność gospodarczą, a także inne umowy cywilnoprawne. Sam zakup ratalny jest umową z bankiem a nie sklepem i to właśnie dlatego to instytucja finansowa weryfikuje zdolność kredytową. Jeśli nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej lub na podobnych stronach jest niewiarygodna, możemy spotkać się z odmową. Warto przy tym pamiętać, że każdy bank ma swoje wymagania i choć większość udziela pożyczki na podstawie dowodu osobistego oraz oświadczenia o źródle i wysokości dochodów, to zdarza się, że wymagane są także dokumenty, które ten dochód potwierdzają.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl