TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zostać geodetą i założyć własną działalność?

Wtorek, 23 maja 2017 o 11:42, autor: 1
Jak zostać geodetą i założyć własną działalność?

Zależy Ci na tym, aby zostać geodetą, założyć własną działalność i świadczyć usługi dla klientów? Niewątpliwe jest to dziecina, w której można się sprawdzić i są duże perspektywy, aczkolwiek jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać. Poniżej dokładnie je przybliżamy, bowiem na pewno przydadzą się każdemu, komu zależy na tym, aby rozwijać się w tym kierunku. 

Najpierw wykształcenie

Zanim będziesz mógł świadczyć usługi jako geodeta będziesz musiał zdobyć odpowiednie wykształcenie pod tym względem. Konieczne jest tutaj ukończenie studiów na kierunku geodezja i kartografia, gdzie będziesz w stanie poznać nie tylko metody sporządzania pomiarów, ale przede wszystkim zaznajomisz się z profesjonalnym sprzętem, który jest do tego wykorzystywany. 

Praktyka zawodowa

Niewątpliwie po ukończeniu szkoły, albo jeszcze w jej trakcie warto jest zatrudnić się na stać, czy praktyki w jakimś biurze, które już świadczy usługi w zakresie pomiarów geodezyjnych. Dzięki temu w praktyce będziesz w stanie przekonać się, jak to wszystko wygląda, jak również nauczysz się całego procesu wykonywania takich pomiarów. Jest to niezwykle ważne i zdecydowanym błędem wielu osób jest porywanie się na własną działalność bez wcześniejszej praktyki u starszych i bardziej doświadczonych kolegów w branży.

Zakup profesjonalnego sprzętu

Jeśli zamierzasz świadczyć usługi samodzielnie, to warto będzie zapoznać się z ofertami sklepów ze sprzętem geodezyjnym, aby zorientować się w kosztach. Niewątpliwe dobrej jakości sprzęt będzie Ci potrzebny do tego, aby w profesjonalny sposób świadczyć swoje usługi dla klientów i się rozwijać. Na rynku jest sporo miejsc, takich jak https://pomiar24.pl/, gdzie bez większych problemów można nabyć naprawdę wysokiej jakości rozwiązania technologiczne, które pozwalają na wykonywanie niezwykle precyzyjnych pomiarów w terenie. 

Kolejnym krokiem będzie już poszukiwanie klientów, co na samym początku może wydawać się trudne. Rynek w tym wypadku niewątpliwe nie należy do najłatwiejszych, bowiem konkurencja jest spora i niekiedy ciężko się przebić. Niemniej jednak, ten rynek jest również na tyle duży, aby dla każdego specjalisty starczyło miejsca. Jedynie co trzeba zrobić, to pokazać się klientom z jak najlepszej strony i zawsze świadczyć usługi na najwyższym możliwym poziomie jakościowym. Ludzie to docenią i będą polecali Cię kolejnym osobom. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Załamany
24.05.2017 23:15

Jestem załamany poziomem tego "artykułu" jeżeli ten tekst można w ogóle tak nazwać. Autorka zabiera się do opisania zawodu jakim jest geodeta a nawet nie raczyła w minimalnym stopniu się do tego przygotować! Rozumiem, że jest to zareklamowanie portalu, ale w tak beznadziejny sposób, że na miejscu firmy pomiary24 wstydziłbym się uczestniczyć w tej farsie. Ludzie opisalibyście chociaż jakieś konkrety ile trwają studia, w jakim systemie, jaką wiedzie nabywa się na studniach, czy żeby być samodzielnym geodetą trzeba mieć jakieś uprawnienia, jak je zdać, itp. Artykuł katastrofa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl