Dostosuj go do stanowiska pracownika
Nie mamy w tym momencie na myśli wyglądu mebli, ale warto pamiętać, że ono również ma znaczenie. Ważniejszy jest jednak fakt, że rzadko można trafić na fotel biurowy, który będzie uniwersalny. Z reguły lepiej wcześniej określić, w jaki sposób dany użytkownik będzie wykonywał swoją pracę. W tej sytuacji wybór odpowiedniego fotela stanie się o wiele łatwiejszy. Przygotowaliśmy więc najpopularniejsze sposoby pracy biurowej oraz informację, jaki rodzaj krzesła będzie do nich pasował:
- praca przy komputerze lub analiza dokumentów - fotel powinien posiadać podłokietniki i siedzisko;
- długie i częste rozmowy telefoniczne - najlepiej wybrać sprzęt wyposażony w zagłówek oraz z możliwością regulowania oparcia;
- prace wymagające częstej zmiany pozycji - należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd oparcia i siedziska fotela;
- praca na różnych poziomach, np. na recepcji - istotna jest wysoka jakość oparcia, zagłówka i podłokietników.
Czy wygląd fotela biurowego jest istotny?
Wiele osób może mieć dylemat, czy wygląd fotela biurowego jest istotny. Zdania są podzielone! Są osoby, które uważają, że jest on nieistotny. Dla innych może to być niezwykle istotna kwestia, więc poświęcają jej wiele uwagi.To w końcu, jak jest z tym wyglądem. Przy wyborze fotela biurowego warto skupić się na estetyce, ale nie powinna to być cecha decydująca. W końcu jego odpowiedni design świetnie wpływa na wizerunek firmy, a także samopoczucie pracownika. Fotele biurowe w Warszawie można kupić w wielu wersjach, więc każdy bez problemu znajdzie taki, który świetnie wpisze się w klimat jego firmy. Warto też pamiętać, że dobry design może iść w parze z doskonałą jakością oraz ergonomią. Dlatego nie będzie trudno znaleźć model, który spełnia wszystkie najważniejsze cechy.
Które cechy fotela biurowego są najważniejsze?
Pozostaje więc pytanie, które cechy fotela biurowe są najważniejsze. Warto zwrócić uwagę na wysokość, która powinna być regulowana, aby dostosować ją do potrzeb różnych pracowników. Kolejną istotną kwestią są podłokietniki, a dobieramy je do rodzaju pracy wykonywanej przez podwładnego. Natomiast oparcie powinno mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa, najlepiej z ruchomym podparciem kręgosłupa. Siedzisko musi być miękkie, ale nie warto wybierać zbyt głębokiego, ponieważ może to negatywnie wpływać na użytkownika. Warto też wybierać model z wentylacją - nawet niewielkie otwory mogą zwiększyć komfort pracy oraz trwałość fotela.