Czy mały przedpokój to problem?
Przedpokój może być miejscem o ograniczonym dostępie światła i trzeba to wziąć pod uwagę podczas wyboru fototapety. Fototapety o krzykliwych odcieniach i chaotycznych ekspresyjnych wzorach mogą przytłaczać niewielką, ubogo oświetloną przestrzeń. Jednocześnie staranne i właściwe dobranie fototapety może przedpokój ożywić i rozjaśnić i najczęściej stosowane są w tym celu pogodne motywy, pełne spokojnych i jasnych barw. Fototapeta może również w przedpokojach o zaburzonych wymiarach poprawić nieco proporcje niewielkiego pomieszczenia.
Przedpokój a przestrzeń
Fototapeta w wąskim przedpokoju może nadać pomieszczeniu bez trudu głębi. W tym celu warto wybrać fototapetę z molo, alejką „wchodzącą” w ścianę albo zdecydować się na fototapetę 3D - duży wybór takich fototapet znajdziesz na stronie marki FOTEKS. Natomiast w wypadku pomieszczeń niskich, przytłaczających można zastosować fototapetę z powtarzającymi się pionowymi motywami. Tutaj zdjęcie lasu z wysokimi drzewami zrobi nie mniej dobrą robotę jak kolumny antycznej architektury. Odwrotnie natomiast należy postąpić w wypadku pragnienia uzyskania obniżenia zbyt wysokiego sufitu. Tutaj sprawdzą się motywy poziome jak rozlegle jezioro lub morze z zaznaczoną linią horyzontu i biegnącymi rzędami fal alb też łany zbóż. Tego typu motywy poszerzają również zbyt wąskie przedpokoje.
Wybory a otoczenie
Wyborów widoku na fototapecie jest naprawdę dużo i długie przedpokoje można np. ozdabiać według własnego zamiłowania do gór, morza, czy też panoramy miasta. Trzeba jednak pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale i o materiale, z jakiego fototapeta jest wykonana. Fototapeta do przedpokoju (KLIK) po prostu musi być z wyższej półki materiałowej i cenowej i cechować się najwyższą odpornością. Takie pomieszczenie narażone jest w odniesieniu do ścian o częste dotykanie i opieranie się o nie, i fototapeta musi to wytrzymywać. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie na fototapecie warstwy ochronnego laminatu już po nałożeniu na ścianę.