TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak urządzić przedpokój

Piątek, 08 stycznia 2021 o 13:45, autor: 0
Jak urządzić przedpokój

Nasze mieszkanie powinno być miejscem, w którym się najlepiej czujemy. Pierwszym miejscem, do którego wchodzimy lub w którym gościmy naszych znajomych jest przedpokój. W urządzaniu mieszkania nie można pominąć tego pomieszczenia. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego warto się postarać o to, żeby przedpokój zapadał w pamięć - niezależnie od tego czy jest mały czy duży. Można to łatwo zrobić dbając o kilka elementów wystroju - jak szafa z lustrem, wniesienie lampy do przedpokoju, dekorację kwiatami i odpowiednią kolorystykę pomieszczenia.

Powiększ mały przedpokój

Mieszkasz w małym mieszkanku, a przedpokój zajmuje jego niewielką część. Nic trudnego. Wystarczy użycie kilku prostych trików, żeby optycznie go powiększyć, ale także żeby nadać mu charakteru. Dobrą robotę w takiej przestrzeni zrobią lustra. Szafa z lustrem doda dodatkowej przestrzeni. Jeśli nie ma miejsce na szafę, duże lustro na ścianie. Będzie ono przydatnym elementem wystroju - ostatni rzut oka przed wyjściem. 

Warto zadbać także o oświetlenie. Wiele osób rezygnuje z lampy do przedpokoju, a jest ona o wiele bardziej wygodna w użytkowaniu niż światło z góry. W małej przestrzeni można zainstalować lampy naścienne, postawić lampę stojącą lub pokusić się o światło punktowe.

Przytulna przestrzeń

Przedpokój nie powinien być chłodnym miejscem. Po otwarciu drzwi to właśnie tak prezentuje się mieszkanie gościom. Często są to miejsca chaotyczne, pełne ubrań wiszących na wieszakach. Mała szafa lub szafa, która będzie zakryta pomoże ogarnąć rozgardiasz. Lampy do przedpokoju zadbają o klimatyczne światło. Dekoracje ścienne, plakaty, kwiatki, pamiątki z podróży także sprawią, że miejsce będzie wyglądało tak, że chce się do niego wejść. Ważne są także odpowiednie kolory. Jeśli biały kolor to można umieścić na ścianie kolorowe lub klasyczne elementy. Przestrzeń przez to się powiększy. Fajnym pomysłem może być także pomalowanie ścian w dwóch tonacjach kolorystycznych - w zależności od wystroju całego mieszkania może to być biel i beże lub ulubione kolory.

Pokaż swój styl

Nie warto się bać pokazania swojego stylu już w przedpokoju. Jeśli miejsce jest większe - dlaczego nie postawić tam futurystycznej kanapy, na której będzie można założyć buty. Na ścianach półki z książkami  też będą ciekawym pomysłem. Ulubiona lampa obok lustra tak, żeby można było dokładnie obejrzeć przygotowany do wyjścia strój. Jeśli lubimy spokojne klimaty - przedpokój nie musi być krzykliwy, można zachować jego minimalistyczny wystrój.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl