Duży pokój kąpielowy
W luksusowych apartamentach nie powinno zabraknąć miejsca do relaksu i odpoczynku, nawet jeśli w hotelu znajduje się już ogólnodostępne centrum SPA. W takich pokojach bardzo często łazienka jest równie duża, ma metraż proporcjonalny do sypialni i salonu. Elegancję podkreślają jasne powierzchnie, które mogą być wykonane z wielkoformatowych płytek inspirowanych marmurem. W centrum nierzadko staje wanna na giętych nóżkach, którą zastąpić może duża, narożna, symetryczna wanna. W strefie do pielęgnacji znajduje się wisząca szafka z obszernym blatem, na którym zamontowana jest okrągła umywalka nablatowa. Całość dopełnia czarna armatura, lustro w złotej ramie i oprawy świetle ze złotymi i miedzianymi akcentami.
Przytulna, uniwersalna i ergonomiczna łazienka hotelowa
Większość klientów oczekuje od łazienki hotelowej, że zapewni im przynajmniej taki komfort i wygodę, jaką mają w swoim własnym mieszkaniu. Nawet w małej łazience można stworzyć efektowną i przytulną, nieco domową atmosferę. Na ścianach niech pojawią się jasne płytki ceramiczne, np. w kolorze kości słoniowej, podczas gdy na podłodze ułożymy płytki w kolorze naturalnego drewna. Dzięki takiemu połączeniu barw jednocześnie optycznie powiększymy wnętrze i je ocieplimy. W hotelowej łazience bardzo dobrze sprawdza się prysznic. Może być to klasyczna narożna kabina prysznicowa z brodzikiem lub nowoczesna kabina typu walk-in, dzięki której zaoszczędzimy nieco cennego miejsca. Fronty szafek niech będą w kolorze białym lub szarym, natomiast armatura w sprawdzonej już i zawsze dobrze prezentującej się chromowanej odsłonie.
Praktyczny minimalizm
Łazienka hotelowa urządzona w nowoczesnym stylu będzie chłodniejsza, niż pomieszczenie w klasycznej wersji. Dominować będzie wszechobecna biel, która doskonale kontrastuje z czernią. Ściany pokrywamy białymi płytkami z delikatną fakturą, a na podłodze układamy płytki, inspirowane surowym betonem. Wybieramy ceramikę w prostych, geometrycznych formach, np. prostokątną wannę, którą obudowujemy gotowym panelem w białym kolorze lub prysznic bez brodzika z transparentną szybą, za którą wyróżniamy ścianę czarnymi płytkami w dużym formacie. Wybieramy armaturę podtynkową, aby ograniczyć ilość widocznych elementów. Funkcjonalność łazienki zwiększamy, ustawiając obok podwieszanej misy WC bidet w tej samej stylistyce. Na szafce z półkami z połyskującymi frontami umieszczamy kwadratową umywalkę, której towarzyszy bateria ścienna w czarnym lub chromowanym kolorze.
Łazienka hotelowa musi łączyć estetykę z funkcjonalnością i być jednocześnie integralnym elementem pokoju pod względem stylistycznym. Nie może w niej zabraknąć podstawowego wyposażenia, ale również przydadzą się dodatki, jak półki na kosmetyki, bidet dla mężczyzn czy też dekoracyjne obrazy na ścianie oraz dozownik na mydło i kubek na szczoteczki.