TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak SEO pomoże ci pozyskać nowych klientów?

Wtorek, 18 kwietnia 2017 o 09:08, autor: 0
Jak SEO pomoże ci pozyskać nowych klientów?

SEO to połączenie technicznych aspektów kodu i wskazówek jakościowych Google jeśli chodzi o dostosowywanie twojej witryny do wymogów wyszukiwarki internetowej. To właśnie dzięki pozycjonowaniu udaje nam się awansować w rankingu stron Google i utrzymywać wysoką liczbę odwiedzin potencjalnych klientów. Cała operacja sprowadza się do tego, czyja strona pojawia się wyżej na dane zapytania wpisywane w wyszukiwarkę.

Jednak SEO to też o wiele więcej niż zaopatrzenie strony w odpowiednie słowa kluczowe – jako właściciel biznesu z pewnością rozumiesz już znaczenie trzech strategicznych filarów pozycjonowania. To właśnie trzymanie się tych kilku zasad pozwala ci wyprzedzić konkurencję i maksymalizować zyski. Jeśli natomiast jeszcze o nich nie słyszałeś dalsza część artykułu wszystko ci wyjaśni.

Trzy kluczowe elementy SEO

1. Strona WWW

Działania SEO, które przyniosą ci nowych klientów zaczynają się od zadbania o detale twojej witryny sieciowej. Potrzebujesz dobrze zbudowanej wizytówki internetowej, w której wszystkie techniczne sprawy chodzą jak w zegarku. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • szybkie ładowanie się strony,
  • upewnienie się, że skrypty ładują się dopiero po zawartości,
  • zapewnienie przekierowania 301 na wersję „www.” twojej strony,
  • przekonanie się, że witryna spełnia standardy i jest łatwo dostępna dla użytkownika,
  • posiadanie słów kluczowych w adresie URL strony,
  • mapa strony, która automatycznie się aktualizuje,
  • dostarczanie szczegółowo dopracowanego pliku robots.txt dla wyszukiwarek.

Nie martw się, jeśli nie wiesz o czym mówią powyższe punkty, agencje SEO zadbają, by te nieodzowne sprawy były zapięte na ostatni guzik. Zwłaszcza że zaniedbanie choćby jednej z tych rzeczy może oznaczać przegraną w walce o najlepsze pozycje – zauważa specjalista z https://afterweb.pl/.

2. Zawartość

Kiedy już zająłeś się swoją stroną, będziesz potrzebował jeszcze mnóstwa treści powiązanej ze słowami kluczowymi. Dzięki niej ludzie szukający informacji o usłudze czy produkcie trafią wprost do ciebie. Istnieją jednak podstawowe warunki, które musi spełniać każda treść. Po pierwsze, powinna być mocna – a więc bardzo związana z tematem oraz silnie u strukturyzowana. Po drugie, należy zadbać o jej unikalny charakter. Po trzecie zaś, musimy skupić się na tym, aby produkować treści nieustannie – w ten sposób pozostaną one świeże i bardziej atrakcyjne dla wyszukiwarki i samych klientów.

3. Twój ślad w sieci

Trzecim z najważniejszych składników dobrego SEO jest zatroszczenie się o swój ślad w sieci. Monitorujemy więc i dbamy o wszystkie wzmianki na nasz temat, które ukazują się w internecie. Wysoko cenione są dobre opinie na forach a także referencje od naszych biznesowych partnerów. Zostawiając w sieci spory ślad zwiększamy jednocześnie napływ nowych potencjalnych odbiorców naszych usług. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju działania wymagają od nas wiele aktywności i wytrwałości. Stanowią jednak gwarancję dobrych rezultatów SEO.

Pozycjonowanie należy rozumieć szeroko i dogłębnie, dlatego w niniejszym artykule chętnie dzielimy się rezultatami naszych prac, aby każdy mógł skorzystać z merytorycznej pomocy i zyskać odpowiednie miejsce w wyszukiwarce.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl