TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak przygotować auto do driftowania?

Wtorek, 23 stycznia 2024 o 22:30, autor: 0
Jak przygotować auto do driftowania?

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że driftowanie wymaga zarówno doskonałych umiejętności prowadzenia, jak i odpowiedniego przygotowania pojazdu. Chodzi przede wszystkim o zamontowanie hydrołapy, czyli ręcznego hamulca hydraulicznego. To właśnie on daje możliwość błyskawicznego blokowania tylnych kół, co pozwala wykonywać kontrolowane poślizgi.

  1. Na czym polega drifting?
  2. Co to jest hydrołapa?
  3. Short Shifter do BMW E36
  4. Porady dla osób zainteresowanych driftingiem

Montaż hydrołapy to jedna z wielu rzeczy, które należy zastosować, jeżeli chce się w sposób bezpieczny uprawiać drifting. Więcej na temat tego, jak wygląda przygotowanie pojazdu do jazdy bokiem, znajdziesz w dalszej części artykułu.

Na czym polega drifting?

Drifting to efektowna technika jazdy samochodem polegająca na wprowadzaniu pojazdu w kontrolowany poślizg. Wymaga to odpowiedniego balansowania pomiędzy hamowaniem a przyspieszaniem. Chociaż podczas driftingu można korzystać ze standardowego hamulca ręcznego, to dużo lepsze efekty daje hydrołapa, czyli hydrauliczny hamulec ręczny.

Co to jest hydrołapa?

Hydrauliczne hamulce ręczne stanowią kluczowy element driftingu ze względu na wysoką skuteczność i szybkość, z jaką blokują tylne koła. W sprzedaży można znaleźć hamulec hydrauliczny ręczny przystosowany do konkretnego model samochodu, dzięki czemu kierowca nie musi się martwić o skuteczność hamowania. 

Short Shifter do BMW E36

Ponieważ drifting często kojarzy się z tuningowanymi autami, warto również dowiedzieć się, do czego służy Short Shifter E36. Jest to popularna modyfikacja, która zmniejsza drogę dźwigni zmiany biegów. W praktyce przekłada się to na możliwość szybszego i precyzyjnego zmieniania biegów. Jest to szczególnie przydatne w samochodach wyścigowych, gdzie podczas jazdy nie można sobie pozwolić nawet na stratę kilku sekund.

Porady dla osób zainteresowanych driftingiem

Zastanawiasz się, jak przygotować samochód do jazdy bokiem? Na początek warto rozważyć zamontowanie układu hamulcowego w postaci hydrołapy. Taki układ hydrauliczny wykorzystywany jest często w sportach motorowych, ale mogą z niego korzystać również miłośnicy driftingu. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu jazda nie powinna się odbywać na drogach publicznych ze względu na ryzyko kolizji drogowej. Oprócz montażu hydrołapy trzeba także przeprowadzić odpowiednie ustawienie zawieszenia, zamontować dobre opony przeznaczone do driftowania oraz ustawić geometrię kół. Wszystkie wspomniane modyfikacje należy przeprowadzać w punkcie, który zatrudnia doświadczonych pracowników z dużą wiedzą techniczną.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl