TworzymyGłos Regionu

reklama

Jak pracuje wschowski oddział OPZL?

Piątek, 03 marca 2017 o 14:35, aktualizacja Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 o 12:28, autor: 0
Jak pracuje wschowski oddział OPZL?

Od 2012 roku na terenie Wschowy znajduje się oddział terenowy Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wschowskiego, kierująca wschowskim oddziałem OPZL Beata Przybylska, zrelacjonowała działania OPZL prowadzone na terenie naszego powiatu w minionym roku.

W 2016 Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej przeprowadziła 6 szkoleń dla pracodawców z terenu naszego powiatu, w których udział wzięło łącznie 100 osób. Prócz szkoleń OPZL włączył się również w działania projektowe dotyczące rozwoju szkolnictwa zawodowego, realizowane przez starostwo powiatowe we Wschowie. W ramach współpracy OPZL zorganizuje praktyki dla uczniów i nauczycieli I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. Beata Przybylska odpowiedziała również na pytanie radnej Magdaleny Strzałkowskiej, która chciała dowiedzieć się ilu pracodawców odwiedza biuro OPZL we Wschowie średnio w miesiącu w celu uzyskania porad dotyczących założenia swojej działalności.

-  Średnio w miesiącu jedna, dwie osoby przychodzą z zapytaniem odnośnie założenia firmy. Jeżeli pomagamy im uzyskać środki unijne na ten cel, to często wracają do nas dopytać o jakieś szczegóły, dowiedzieć się więcej w danej sprawie – mówiła Beata Przybylska.

Całość sprawozdania dostępna w materiale wideo.

(red.)

REKLAMA
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl