TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Czwartek, 08 października 2015 o 15:04, aktualizacja Poniedziałek, 16 maja 2016 o 15:06, autor: 1
Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

W ostatnim czasie, o nieuczciwych praktykach ubezpieczycieli było bardzo głośno. O firmach takich jak Aegon, Axa, Generali czy Skandia, słyszał niemalże każdy, dla kogo temat finansów nie jest obojętny. Oferowane przez firmy ubezpieczeniowe polisolokaty, miały być w teorii bezpiecznymi produktami inwestycyjnymi. W praktyce okazały się jednak nie tylko nieopłacalnymi, ale i przynoszącymi znaczne straty finansowe. Co mogą zrobić ci, którzy zainwestowali w polisolokaty naprawdę duże pieniądze, które teraz ciężko im wyegzekwować?

Termin na odzyskanie pieniędzy

Wszyscy ci, którzy zainwestowali w ten sposób, powinni przede wszystkim mieć świadomość, że na odzyskanie swoich pieniędzy posiadają całkiem sporo czasu. W sprawach dotyczących zwrotu opłat likwidacyjnych, termin przedawnienia wynosi aż dziesięć lat. Umożliwia on zatem wystąpienie z roszczeniem nawet po kilku latach od momentu rozwiązania umowy. Na pewno nie warto więc przedwcześnie rezygnować z dochodzenia swoich praw oraz poszukać pomocy prawnej, która przywróci nadzieję na zwrot utraconych finansów.

Pozew indywidulany

Wybór takiego rozwiązania oznacza zatrudnienie kancelarii, która w naszym imieniu wystąpi na drogę sądową oraz będzie rościć o zapłatę. Zaletą takiego postępowania jest fakt, iż przebiega ono szybciej niż ma to miejsce w przypadku pozwu zbiorowego. Nie ma bowiem konieczności zbierania potrzebnej grupy osób o jednakowych roszczeniach, a jak wiadomo, taka czynność może trwać nawet kilka miesięcy. Porównując te dwie możliwości, musimy jednak liczyć się z większymi kosztami roszczeń indywidualnych, uwzględniając zarówno wynagrodzenie standardowe, jak i prowizyjne, dla obsługującej nas firmy.

Pozew zbiorowy

Drugim wyjściem jest toczące się przed sądem okręgowym powództwo zbiorowe. Warto zaznaczyć na wstępie, że decydując się na nie, musimy liczyć się z koniecznością ujednolicenia roszczeń. Ujednoliceń tych dokonuje się najczęściej w podgrupach liczących nie mniej niż dwie osoby. Ma to jednak swoje pozytywne strony - dzięki takiemu wyborowi będziemy mieć pewność uzyskania takiego samego rezultatu, jak i pozostali, którzy są zaangażowani w sprawę.

Zaletą rozwiązania są także niewątpliwie niskie koszty, w związku z czym często wydaje się ono atrakcyjnym wyborem. Pozwy zbiorowe to oszczędność pieniędzy. Jedynie 2 proc. opłaty względem żądania to ponad dwukrotnie mniej niż przy sprawach indywidualnych, gdzie mowa jest o 5 proc. To również niższy koszt obsługi prawnej, która w zdecydowanej większości przypadków rozkładana jest na wszystkie osoby składające pozew.

(źródło: http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Aleksander
05.10.2016 11:45

Witam! Mi w odzyskaniu pieniędzy z polisolokat pomogła Kancelaria Invictus, którą można znaleźć w Wrocławiu. Można się z nimi skontaktoć telefonicznie: 733 171 161 bądź mailowo: kontakt@kancelariainvictus.pl. Kancelaria na wysokim poziomie, doświadczona i zaangażowana w osiągnięcie sukcesów. Polecam gorąco każdej osobie, która została oszukana.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl