Zapomnij o metodzie, nakazującej uśmiechnąć się lub zassać policzki, a następnie nałożyć róż w wyeksponowane w ten sposób miejsca. W ten sposób dodasz sobie lat, wcale nie modelując twarzy.
Jak dobrać róż?
Róże do policzków to bardzo zróżnicowana kategoria kosmetyków kolorowych. Wystarczy spojrzeć na oferty sklepów, na przykład https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Roze-280.html, aby spostrzec, jak wiele jest możliwości: od jednolitych wersji w kamieniu, po dwukolorowe, uzupełnione połyskującymi drobinkami czy pomieszane z rozświetlaczem. Kluczowe jest właściwe dopasowanie odcienia - tak, aby jego kolor jak najbardziej przypominał naturalne rumieńce. Lepiej unikać mocnych i nasyconych barw, zwłaszcza w wydaniu na co dzień. Pasują one do niewielu typów urody. Do uniwersalnych i bezpiecznych barw należy zgaszony róż, ceglasty lub świeża brzoskwinia.
Istnieje kilka technik, które ułatwiają precyzyjne dopasowanie tonu różu do cery. Oto kilka z nich:
-
poszczyp skórę twarzy, aby zarumieniła się w naturalny sposób, a następnie wybierz kolor jak najbardziej zbliżony do powstałych zmian,
-
dopasuj kosmetyk podobny do naturalnej barwy ust lub do wewnętrznej strony warg,
-
dobierz kosmetyk w odcieniu koloru opuszków palców.
Możesz wybrać także kilka wersji i modyfikować je w zależności od pory roku, dnia czy opalenizny.
Jak nakładać róż w zależności od kształtu twarzy?
Gdzie nakładać róż? Wiadomo już, że niekoniecznie na szczyty policzków lub kości policzkowe. Rekomendacja taka wynika z faktu, że w czasie uśmiechania się ta część twarzy unosi się i opada. Zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej łatwo w ten sposób dodać sobie lat. Jak zatem postąpić? Niektórzy makijażyści polecają metodę dwóch palców: jeśli przy złączeniu palca środkowego i wskazującego opuszek tego pierwszego znajdzie się przy wgłębieniu skrzydełka nosa, a palec wskazujący – na policzku, krawędź tego drugiego wyznaczy linię koloru.
Warto uwzględnić także kształt twarzy. Przy prostokątnej należy zastosować kierunek poziomy, na linii kości policzkowych. Jeśli masz twarz trójkątną, skup się na rejonie, w którym jest ona najszersza. Twarz owalna wymaga aplikacji w centralnej części policzków, a okrągła od środka ucha w kierunku ust.
Nakładanie różu w praktyce
Jak poprawnie nakładać róż? Wcześniej warto wykonać makijaż oczu (tu znajdą się praktyczne porady na temat bazy: https://fashionbiznes.pl/jaka-baze-pod-oczy-wybrac-co-wziac-pod-uwage/), aby cień i tusz nie obsypały się na policzki. Kosmetyku nie powinno być zbyt dużo. Po nabraniu go na pędzel otrzep główkę, by usunąć nadmiar. Rób to bardzo delikatnie, rozcierając granice. Skóra powinna sprawiać wrażenie zaledwie muśniętej kolorem. Wybierz także dobrej jakości pędzel, który ułatwi uzyskanie profesjonalnego efektu. Najlepsze są wersje ze skośnie ściętym włosiem, które pozwalają na precyzyjną aplikację oraz zatarcie granic dzięki stworzeniu płynnych przejść.