TworzymyGłos Regionu

reklama

I-REY wystąpił na scenie CKiR (FOTO)

Sobota, 25 lutego 2023 o 11:33, autor: 7
I-REY wystąpił na scenie CKiR (FOTO)

W piątkowy wieczór, 24 lutego, w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie miał miejsce wyjątkowy wieczór pełen muzyki reggae. Przed publicznością zaprezentował się zespół I-REY, wcześniej wyświetlony został film „Serce Jamajki”.

„Serce Jamajki”to film stanowiący portret legendarnych pionierów reggae. Pomimo, że od czasu, gdy zdobywali szczyty popularności upłynęło już trzydzieści lat, nieprzerwanie podkreślają znaczenie i wartość społeczną, jaką niesie ze sobą owa muzyka.

Legendy reggae spotykają się, aby nagrać nowy album i rozpocząć światową trasę koncertową. Zespół “Inna De Yard” łączy zasłużonych już przedstawicieli gatunku, takich jak Ken Boothe, Cedric Myton, Winston McAnuff, Horace Andy czy Kiddus oraz wchodzące gwiazdy nowego pokolenia m.in. Kush McAnuff i Var Villiams. Ich współpraca zwieńczona została wydaniem w 2017 roku akustycznej płyty "The Soul of Jamaica", stanowiącej dowód na żywotność reggae i aktualność jej przekazu dla nowych pokoleń.

Po seansie filmowym wystąpił zespół I-REY. Grupa ta składa się z muzyków pochodzących ze Wschowy i okolic. Nazwa zespołu wywodzi się z jamajskiego slangu (synonimów słów alright, good, okay) i jest odzwierciedleniem pozytywnej energii, jaką przekazują w swoich utworach.

Nie inaczej było i tym razem. Muzycy nie zawiedli. Gorące rytmy reggae porwały publiczność, która koncert z pewnością zaliczy do udanych. Muzycy podczas występu nie zapomnieli o przypadającej na ten dzień rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie. Zespół wystąpił pod hasłem „Stop the war”.

Źródło/foto: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Wschowa
25.02.2023 13:11

Szczerze lipa

avatar
~Tomasz
25.02.2023 14:22

To już wiemy, że Cię tam nie było.

avatar
~Loki
25.02.2023 13:12

No chłopaki potrafią grać ale nie nie

avatar
~Tomasz
25.02.2023 14:24

Bardzo fajny koncert!

avatar
~Wschowianka....
25.02.2023 15:54

A co ci się nie podobało....trzeba było nie iść a nie teraz krytykowac

avatar
~Wschowianin
26.02.2023 18:58

Bardzo fajny, klimatyczny koncert.

avatar
~anka
26.02.2023 19:31

Reggae graja a wyglądają jak blues brothers, brakuje wam saksofonu bo kiedyś byl, podobało mi sie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl