TworzymyGłos Regionu

reklama

Inwestycje w Jędrzychowicach, Dryżynie i Górczynie postępują (ZDJĘCIA)

Piątek, 30 września 2022 o 11:56, aktualizacja Piątek, 30 września 2022 o 21:05, autor: 0
Inwestycje w Jędrzychowicach, Dryżynie i Górczynie postępują (ZDJĘCIA)

Trwają prace przy inwestycjach realizowanych przez gminę Szlichtyngowa – zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach, budowa świetlicy w Dryżynie, budowa dróg na oś. Leśnym w Górczynie.

W Jędrzychowicach wykonano nowe dojście do szkoły, ogrodzenie, chodnik przy budynku oraz powiększono również plac apelowy. W ramach inwestycji przy szkole pojawią się również cztery ławki z oparciami, dwa stojaki na rowery oraz cztery kosze na śmieci. Termin realizacji zamówienia to 15.10.2022 r. Kwota wynagrodzenia za wykonanie zadania wynosi 355 486,08 zł, w tym 200 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Więcej informacji TUTAJ.

Budowa świetlicy w Dryżynie swym zakresem obejmuje rozbudowę istniejącego budynku gospodarczego. Powstanie nowe skrzydło budynku zawierające salę wiejską. Nowo powstający budynek wyposażony będzie w salę wielofunkcyjną, hol wejściowy z szatnią. Z holu dostępne będą dwie toalety, w tym jedna dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Kuchnia będzie miała wydzielone pomieszczenia – zmywalnię i magazyn. Dodatkowo zaprojektowano pomieszczenie techniczne oraz bezpośrednie wejście na zaplecze. Sala wielofunkcyjna będzie miała wyjścia na taras naziemny. Po przeciwnej stronie będzie można wyjść przed ogrodzony plac zabaw. Inwestycja obejmuje także położenie nowych instalacji wewnętrznych, tj. elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz systemu ogrzewania wraz ciepłą wodą użytkową. 

Całkowity koszt realizacji zadania uwzględniający wykonawstwo oraz nadzór inwestorski to kwota 1.628.533,62 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1.020.000,00 zł. Więcej informacji TUTAJ.

Zakres prac prowadzonych na osiedlu Leśnym w Górczynie obejmuje budowę chodników, zjazdów do posesji i kanału technologicznego wraz z budową nawierzchni jezdni i systemem odwadniającym ulic: Świerkowej, Sosnowej, Morelowej, Wierzbowej, Wiśniowej i Topolowej. Wprowadzona zostanie także stała organizacja ruchu poprzez zamontowanie oznakowania pionowego oraz wykonanie oznakowania poziomego. Zastosowane zostaną także elementy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego takie jak wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyniesiony łuk drogi. Nawierzchnia dróg i chodników wykonana będzie z kostki brukowej wibroprasowanej fazowej.

Całkowity koszt realizacji zadania obejmujący wykonawstwo to kwota 3.780.240,18 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” w wysokości 95% kosztów, tj. kwotę 3.591.228,17 zł. Końcowy termin realizacji inwestycji to 30 listopada 2022 r. Więcej informacji TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl