TworzymyGłos Regionu

reklama

Inwestycje powiatu wschowskiego na terenie gminy Szlichtyngowa

Piątek, 02 grudnia 2022 o 14:11, aktualizacja Piątek, 02 grudnia 2022 o 15:17, autor: 2
Inwestycje powiatu wschowskiego na terenie gminy Szlichtyngowa

Na terenie Gminy Szlichtyngowa trwają inwestycje realizowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

W pasie drogi powiatowej nr 1011F pomiędzy miejscowościami Stare Drzewce i Nowe Drzewce, został położony chodnik w ramach inwestycji pn. „Przebudowa dróg powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach”. Wykonanie chodnika znacznie poprawi bezpieczeństwo w ruchu zwłaszcza pieszych.

W pasie drogi powiatowej nr 1007F relacji Szlichtyngowa – Wyszanów, trwa przebudowa drogi w ramach inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadania zostanie m.in. rozbudowana jezdnia i skrzyżowania oraz wybudowana ścieżka pieszo – rowerowa.

Inwestycja ta poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Szlichtyngowa.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
03.12.2022 13:28

Stare Drzewce - Nowe Drzewce ??? Przed szlabanem kolejowym jest bezpiecznie, za szlabanem, niestety pozostaje wciąż karkołomny chodnik, z którego można zlecieć pod koła albo rozbić głowę na słupie!!! Tu na pewno bezpiecznie nie jest, a przecież mówimy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Kiedy w Nowych Drzewcach tak właśnie się stanie, że mieszkańcy bez obawy wejdą na chodnik zgodny z normami bezpieczeństwa? A może musi się coś trudnego wydarzyć, by władze poszły po rozum do głowy?

avatar
~Mieszkaniec a
04.12.2022 10:48

Kiedy droga Drzewce Stare-Łysiny-Lgiń i następnie Wschowa-kierunek Zbarzewo do granicy powiat.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl