1. Inwentaryzacja powykonawcza 3D - czym jest i na czym polega?
2. Produkty dedykowane ustalenia zgodności usytuowania budynku?
3. Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza - gdzie znaleźć specjalistów z tej dziedziny?
Inwentaryzacja powykonawcza 3D - czym jest i na czym polega?
Czym jest inwentaryzacja powykonawcza 3D? Inwentaryzacja powykonawcza to rodzaj inwentaryzacji tego co i gdzie zostało wybudowane na danej działce. Dotyczy nie tylko samych budynków, ale również pociągniętych na działce sieci. Dokument inwentaryzacji jest konieczny do wykonania i tę konieczność na inwestorów nakłada Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, Art. 43 Ust. 3. Jest to więc inny rodzaj dokumentu niż mapa do celów projektowych, którą wykonuje się jeszcze przed rozpoczęciem prac na danym terenie.
Produkty dedykowane ustalenia zgodności usytuowania budynku?
W obecnych czasach mnóstwo jest dedykowanych produktów, za pomocą których możliwe jest wykonanie inwentaryzacji. Można do tego wykorzystać naziemne skanowanie laserowe, mobilne skanowanie laserowe, badania georadarowe czy też wirtualną rzeczywistość, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Przy inwentaryzacji można korzystać z map do celów projektowych czy też map do celów prawnych, a także z dokumentacji CAD (technicznej). Dobra też okazać się może technologia BIM.
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza - gdzie znaleźć specjalistów z tej dziedziny?
Gdzie jednak można znaleźć odpowiednich specjalistów, którzy zajmują się inwentaryzacją powykonawczą 3D i mają dostęp do wszelkiego rodzaju nowoczesnych technologii używanej w branży? Dobrym przykładem może okazać się firma Gispro, która działa na rynku już od wielu lat. Skaning laserowy, a więc i inwentaryzacja 3D budynków to działania, którymi zajmuje się ta firma i w których ma ona duże doświadczenie. Wykonują oni inwentaryzację hal przemysłowych, zabytków, instalacji przemysłowych, a także budynków mieszkalnych.