TworzymyGłos Regionu

reklama

Intensywne prace w Parku Wolsztyńskim. Tor rowerowy i alejki już w budowie (FOTO)

Sobota, 26 sierpnia 2023 o 10:04, autor: 11
Intensywne prace w Parku Wolsztyńskim. Tor rowerowy i alejki już w budowie (FOTO)

W Parku Wolsztyńskim trwają intensywne prace nad dostosowaniem toru rowerowego typu single truck. Na terenie dawnej strzelnicy powstaje nowoczesna trasa, która zachwyci nie tylko amatorów jazdy na rowerze. To jednak nie wszystko, w ramach inwestycji pojawią się także nowe elementy małej architektury, takie jak pergole, miejsca na ognisko, ławki, stoły, siedziska i wiaty piknikowe. Dla dzieci zostanie przygotowany plac zabaw, a dla tych, którzy dbają o tężyznę fizyczną, miejsce do street workout'u.

Nowy tor rowerowy zachowa naturalny urok

Chociaż układ i ukształtowanie terenu dawnej strzelnicy pozostaną bez zmian, to nowy tor rowerowy dostosowany do naturalnych warunków z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów rowerów. Kilometrowa trasa w formie zamkniętej pętli zostanie wykonana z nawierzchni ziemnej z wyprofilowanymi zakrętami. Rowerzyści będą mieli okazję przetestować swoje umiejętności na przeszkodach takich jak rockgardeny, sekcje belek drewnianych, kładki drewniane oraz skocznie. Dla tych, którzy szukają mniej wymagających wyzwań, zaplanowano objazdy trudniejszych przeszkód.

W ramach prac widać już pierwsze efekty tworzenia alejek z nawierzchni mineralnych.

Rewitalizacja zmieni oblicze parku

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił znaczenie inwestycji: „Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego zmieni oblicze tego miejsca, szczególnie wiele zyska przednia część, gdzie pojawią się nowe altany, miejsca wypoczynku czy plac zabaw dla najmłodszych”.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego -Lubuskie 2020. Środki w wysokości 4 mln zł przyznane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, a całkowita wartość inwestycji osiągnie 10 mln zł.


Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Gratuluję "odwagi"
26.08.2023 13:11

Ognisko w parku, wśród drzew. Co na to przepisy i Straż Pożarna? Gdzie będzie składowana podpałka i drewno na ognisko? Kto dopilnuje, aby je skutecznie ugasić, gdzie będzie woda? Kto odpowie, jeżeli dojdzie do pożaru parku i sąsiadujących domów mieszkalnych?

avatar
~4427018074
26.08.2023 17:33

Czy palenisko jest legalne? Ognisko jest legalne i bezpieczne, gdy: jest rozpalane w odległości większej niż 100 m od granicy lasu. znajduje się w miejscu uniemożliwiającym zapalenie się materiałów palnych. jest rozpalane w odległości większej niż 4 m od granicy działki sąsiedniej. Jeśli zorganizują ognisko zgodnie z przepisami włos im z głowy nie spadnie. Nie zajmuj się sprawami o których nie masz pojęcia. Próbujesz błysnąć ale niestety dałeś "ciała".

avatar
~Do 4427......
27.08.2023 08:21

Sam/sama sobie przeczysz: drzewa w parku to materiał łatwopalny, poczytaj przepisy dokładnie i że zrozumieniem jeszcze raz. Sprawa ogniska w parku to tylko troska o nasze wspólne dobro jakim są tereny zielone mieście i bezpieczeństwo mieszkańców. Rozumiem, że będziesz stał z konewką wody, aż ostatni biesiadnicy ogniska ugaszą go bezpiecznie, jeszcze doprowadzisz ich do domu, bo część nie będzie w stanie kontynuować drogi do domu. Już teraz tacy tam się szwendają, zresztą nie od wczoraj.

avatar
~Ja
26.08.2023 15:43

W zestawie do paleniska będzie piła spalinowa. Najpierw trzeba będzie położyć dorodną akację żeby było czym palić.

avatar
~Jaro
26.08.2023 15:55

Ach, jak ja uwielbiam te zdjęcia z "gospodarskiej" wizyty naszego włodarza...

avatar
~4427018074
26.08.2023 17:47

A ja wolę zdjęcia z wizyt "gospodarskich" twojego Starosty z przebierańcami. Tam już jest generał. Przecież łaski nie robią, naprawa dróg, chodników latarni i innych spraw to należy do ich obowiązków. A oni wypinają pierś po ordery.

avatar
~AS
26.08.2023 18:25

o tak, a o olimpijskim basenie kąpielowym zapomniał

avatar
~do As
28.08.2023 08:41

...ale nie zapomniał o najważniejszym, o panu fotografie

avatar
~vvv
28.08.2023 14:27

"włodarz" z nazwy nic po za tym

avatar
~Nieznany 1.pl
28.08.2023 19:30

Za dużo jadu ,ty który ciągle narzekasz pokaż sam co zrobiłeś Dziękujemy za wszystkie realizowane pomysły czekamy na więcej Zamknąć tor wyścigowy dla samochodów na ul. Westerplatte i rozpocząć budowę deptaku bylibyśmy spokojni i czuli się bezpiecznie mieszkanka w/w ulicy pozdrawiam Pana burmistrza dziękujemy za to co Pan robi.

avatar
~sławek
29.08.2023 18:42

Mam nadzieję że będzie zakaz wstępu do parku i na pomosty w Lginiu dla wyznawców pisu, mają swoje przybytki ,no do ataku ciemnoto.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl