TworzymyGłos Regionu

reklama

Integracja dwujęzyczna przedszkoli z lubuskiego i wielkopolskiego

Poniedziałek, 18 grudnia 2023 o 20:28, autor: 1
Integracja dwujęzyczna przedszkoli z lubuskiego i wielkopolskiego

14 grudnia 2023 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach gościła Przedszkole "Kraina Wilków". To spotkanie, które odbyło się na zaproszenie dyrektorek, Agnieszki Feliczak i Iwony Skrzypczak, było prawdziwym świętem integracji i dwujęzyczności.

Dzięki nauczycielom, projektom, programom Dwujęzyczny Przedszkolak- Angielski w przedszkolu, Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak, innowacjom realizowanym w naszych placówkach, przedszkolaki mają możliwość wszechstronnego rozwoju - podkreśla Iwona Skrzypczak z Niepublicznego Przedszkola "Kraina Wilków" w Wilkowicach.

W programie tego niecodziennego spotkania znalazły się:

  • Występy artystyczne
  • Wspólne tańce i zabawy
  • Świąteczne prace plastyczne
  • Pyszne jedzonko
  • Magiczna bajka o Mikołajku
- Panie dyrektor dziękują Pani dyrektor Marcie Krawczyk oraz nauczycielkom i dzieciom za obecność i za wspólną, jakże wspaniałą dwujęzyczną przygodę w „Krainie Elfów” - dodaje Iwona Skrzypczak.

Spotkania tego typu to nie tylko nauka języka. To budowanie świadomości kulturowej, społecznej i emocjonalnej u najmłodszych. Angielski staje się tu nie tylko przedmiotem lekcji, ale przede wszystkim narzędziem do odkrywania świata.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~MAREK
19.12.2023 08:02

NAJWYŻSZA PORA ABY POŁĄCZYĆ LUBUSKIE DO WIELKOPOLSKI

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl