TworzymyGłos Regionu

reklama

Instalacja użyźniacza glebowego (ZDJĘCIA)

Wtorek, 08 marca 2022 o 10:26, autor: 0
Instalacja użyźniacza glebowego (ZDJĘCIA)

Budynek stacji odwadniania osadów zlokalizowany na obiekcie oczyszczalni ścieków w Sławie został wyposażony w nowe urządzenia.

Dzięki dodatkowemu wyposażeniu będziemy mogli pozbawić cech odpadowych powstającego przy procesie oczyszczania ścieków odpadu, jakim jest ustabilizowany osad komunalny. Aktualnie odpad ten jest przekazywany firmie zewnętrznej w celu dalszego zagospodarowania, co jest dość kosztowne.

Nowa prasa odwadniająca i nowopowstały ciąg technologiczny układu granulacji pozwolą na przetwarzanie ww. odpadu na certyfikowany użyźniacz. Nieopodal obiektu stacji odwadniania osadów powstaje także hala magazynowa, która ma służyć do składowania wytworzonego użyźniacza, a także odwodnionego osadu.

W momencie zakończenia prac modernizacyjnych i budowlanych uzyskane próbki użyźniacza zostaną przesłane do badań laboratoryjnych. Jeśli wyniki będą pozytywne, produkt ten otrzyma certyfikacje i będzie można wprowadzić go na rynek jako produkt polepszający jakość gleby ze względu na swoje właściwości odżywcze i odkwaszające.

Tekst/foto: ZWiK Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl