TworzymyGłos Regionu

Innowacyjny sprzęt od TUW PZUW dla wschowskiego szpitala!

Poniedziałek, 07 czerwca 2021 o 12:48, aktualizacja Poniedziałek, 07 czerwca 2021 o 12:53, autor: 1 1455
Innowacyjny sprzęt od TUW PZUW dla wschowskiego szpitala!

Nowoczesne zdalne stetoskopy będą służyć pacjentom lubuskich szpitali i przychodni należących do Grupy Nowy Szpital. Przekazał je TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Trafią do placówek w Świebodzinie, Kostrzynie nad Odrą, Szprotawie, Skwierzynie i Wschowie.

Oparte na sztucznej inteligencji urządzenia pozwalają na badanie płuc i serca na odległość. Są pomocne zwłaszcza w przypadku osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego.

– Naszą ideą jest pomagać. Dzięki innowacyjnym technologiom możemy wspierać leczenie pacjentów, a także ułatwiać pracę lekarzom i personelowi medycznemu oraz chronić ich przed zarażeniem koronawirusem. Społeczne zaangażowanie jest istotnym elementem naszej działalności, a wybuch pandemii stał się szczególnym wyzwaniem. Wspomagamy szpitale nowoczesnym sprzętem i środkami ochrony – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

– W czasie epidemii wszyscy przekonaliśmy się, jak pomocne są nowoczesne technologie w medycynie. Przekazane przez TUW PZUW urządzenia znajdą praktyczne zastosowanie w naszych placówkach i będą wspierały lekarzy w ich codziennej pracy – mówi prezes Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Marcin Szulwiński. Jak dodaje, stetoskopy będą wykorzystywane m.in. w szpitalnych oddziałach ratunkowych i poradniach lekarzy rodzinnych, gdzie często stan pacjenta wymaga konsultacji ze specjalistą w innym ośrodku.

Sprzęt trafi również do należących do Grupy Nowy szpital przychodni i szpitali w województwach kujawsko-pomorskim i małopolskim. Nowatorskie urządzenia pozwalają na łatwe i dokładne badanie bezpośrednio i na odległość. – Pacjent może sam umieszczać urządzenie we wskazanych miejscach na klatce piersiowej, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – wyjaśnia Dyrektor ds. Medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

Po wybuchu pandemii TUW PZUW przeznaczył prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na sprzęt, środki ochrony i materiały sanitarne dla szpitali. Oprócz zdalnych stetoskopów trafiły do nich także zakupione przez PZU tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów. – Zdrowie nie ma ceny. Dlatego z zaangażowaniem wspieramy jego ochronę. Na społeczne projekty Grupa PZU, poprzez działania PZU, PZU Życie, TUW PZUW i Fundacji PZU, przekazała w zeszłym roku ponad 77 mln zł – mówi prezes Rafał Kiliński.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, jest największym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych. Działa na zasadzie non-profit. Prawie jedną czwartą ubezpieczonych przez TUW PZUW stanowią podmioty medyczne, przede wszystkim szpitale.

Grupa Nowy Szpital jest jedną z największych sieci szpitali w Polsce. Obejmuje ponad 70 szpitalnych oddziałów, 208 poradni specjalistycznych i 84 pracownie diagnostyczne. Oprócz lecznictwa szpitalnego zapewnia również podstawową opiekę medyczną, opiekę długoterminową i paliatywną, rehabilitację oraz ratownictwo medyczne.

Tekst: Grupa PZU

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
07.06.2021 21:26

Co to szpital czy przechowalnia pacjent jak ma szczęście i zdrowie to wyjdzie jako taki . Tam tylko dwóch lekarzy bym nazwał doktorami dok. Janusz i pani Czudowska a reszta to k..owały.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl