TworzymyGłos Regionu

reklama

Informatyzacja Wydziału Geodezji. Kolejna dotacja dla Powiatu Wschowskiego

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 12:20, autor: 0
Informatyzacja Wydziału Geodezji. Kolejna dotacja dla Powiatu Wschowskiego

Powiat Wschowski otrzymała trzecią dotację na rozwój infrastruktury informatycznej. 5 czerwca 2024 roku Starosta Wschowski Waldemar Starosta oraz Wicestarosta Andrzej Bielawski podpisali umowę z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Zbigniewem Kołodziejem. Dotacja o wartości 26 500 zł zostanie przeznaczona na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania dla Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami.

Nowoczesna infrastruktura dla wydziału geodezji

Dzięki pozyskanym środkom Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego we Wschowie zyska nowoczesny sprzęt. Nowe technologie usprawnią codzienną pracę urzędników, przyczyniając się do sprawniejszej obsługi mieszkańców powiatu. Jest to już trzecia dotacja dla tego wydziału, co pokazuje konsekwentne dążenie do modernizacji i poprawy jakości usług publicznych.

Zobacz: Starostwo Powiatowe poszukuje informatyka do jednego z wydziałów. Jakie wymagania musi spełniać kandydat?

Wsparcie dla samorządów

Wicemarszałek Zbigniew Kołodziej podkreśla znaczenie szybkiego rozdysponowania środków z budżetu województwa na 2024 rok. „Naprawa dróg dojazdowych do pól, renowacje zbiorników wodnych czy zakup sadzonek drzew i krzewów miododajnych są istotnymi elementami programu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej,” powiedział Kołodziej.

13 gmin i 3 powiaty z województwa lubuskiego podpisały umowy na realizację 24 różnych zadań. Projekty obejmują zarówno standardowe inwestycje, takie jak naprawa dróg i renowacja zbiorników, jak i zakupy sprzętu pomiarowego oraz informatycznego.

Źródło/foto: lci-lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl