TworzymyGłos Regionu

reklama

Inauguracja roku akademickiego UTW we Wschowie (RELACJA)

Środa, 05 października 2022 o 18:19, aktualizacja Środa, 05 października 2022 o 19:03, autor: 9
Inauguracja roku akademickiego UTW we Wschowie (RELACJA)

Blisko dwustu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie rozpoczęło nowy rok akademicki.

W sali widowiskowej CKiR nie obyło się bez odśpiewania hymnu studenckiego Gaudeamus Igitur. Kilkunastu nowych słuchaczy przywitała przewodnicząca UTW Lucyna Omieczyńska. Głos zabrał również m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, który docenił dotychczasowe działania UTW oraz życzył pomyślności i sukcesów w nowym roku akademickim.

Inauguracji towarzyszył wykład zatytułowany „W 600 rocznicę inkorporacji Ziemi Wschowskiej do Polski”, który wygłosił Przemysław Wojciech ze wschowskiego muzeum oraz koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia we Wschowie. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił chór „Kantylena”. Wydarzenie zakończyło się poczęstunkiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~MAREK
05.10.2022 19:31

W 1343 roku Wschowa stała się częścią Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Nikt nigdy nie słyszał o jakimś tzw. lubuskim.

avatar
~UTWvsKLUBSENIORA+
06.10.2022 16:22

Raz to jest Klub Seniora, Raz Kongres Wschowskich Kobiet, raz Dom Dziennego Pobytu dla Seniora, raz Koło Gospodyń Miejskich vs Wiejskich (gminy) - a teraz mamy UTW ( same kobiety + 3-ch emerytów facetów ...) .......TO KIM WRESCIE TE PANIE SENIORKI SĄ w TEJ WSCHOWIE na czele z p.ChU ?????. Czy mamy rozumieć, że cała Wschowa to jeden wielki Klub Seniorek = 3-ch facetów ?????. Czy przy kolejnym otwarciu na wzór Kongresu Kobiet będzie dalszy ciąg odznaczeń, dyplomów i medali ?????. Brawo seniorzy bez Was Wschowy Niet !!!!.

avatar
~GDZIE TE CHŁOPU...!!!!!!
06.10.2022 16:27

NO!!!, GDZIE...!!!!, TE CHŁOPY>>>>>!!!!!!

avatar
~były radny
07.10.2022 10:22

o co te pretensje? że seniorzy to bardzo aktywna grupa? A weź się jeden z drugim krytykancie i zrób coś bez zysku dla innych! Bo my tak działamy! Wtedy Zw i o tobie napisze, zobaczysz że tak będzie, zazdrośniku sprzed klawiatury.

avatar
~G
07.10.2022 16:29

W końcu sama nazwa miasta mówi że to miasto kobiet, więc kobiety rządzą.

avatar
~operetka
07.10.2022 21:25

widać że niemieckiego nie znasz, FRAUSTADT to PANI MIASTO

avatar
~Hi,ha,ha-"G"
08.10.2022 06:34

Słowo RZĄDZĄ ??? - śmiechu warte !, może i "rządzą" ale tym "swoimi" trzema facetami co to tak czynnie biorą z nimi udział w tego typu spotkaniach ! . Proszę się nie ośmieszać z tym określeniem "rządzą" . Owszem coś tam, coś tam robią na zasadzie uzależnienia os dotacji i subwencji przydzielanych im co łaska z funduszy - konta Suwerena !!!!!. Ot to jest wszystko w tym temacie "rządzą" !!!!....Pokazówka i tyle !!!!!.

avatar
~RZĄDZĄ -RZĄDZIĆ ???
08.10.2022 07:28

Wpis forumowicza "G" można porównać co do jego wiarygodności z wpisem pana starosty o tak zwanych """około 6 milionów dla starostwa od rządu...." : - Pytanie ; - jak można niby otrzymane pieniądze w tej kwocie z budżetu państwa - czyli pieniędzy Naszych - Suwerena określić skrótem """około 6 milionów" nie podając konkretnej kwoty ???. Co to znaczy w pojęciu księgowym "około" ???. A już kuriozalnym jest ta FOTKA tych panów przy podaniu tej "około kwoty" !!!!. Paradoksalnie ; co to ma znaczyć, że taka informacja jest pozbawiona społecznej konsultacji???, - to nie są prywatne pieniądze tych panów tylko NASZE - SUWERENA !!!!-???. Czego się pan starosta obawia chwaląc tą ""około kwotą" ???. Czy już brakło "kartoników czekowych" , jak to wcześniej bywało przy takiej okazji i chwalono sie ich publicznym pokazem ?????. Tak przy okazji; - a gdzie są te pieniądze z poprzednich pokazów w formie "kartonowych czeków" tak ochoczo pokazywanych przez pana starostę ??????. Czy tu tylko chodzi o propagandę medialna tego pana ?????.

avatar
~roland
13.10.2022 07:35

Dziękuje siwym głową za powrót do komuny w naszym pięknym imperium.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl