TworzymyGłos Regionu

reklama

Inauguracja konferencji naukowej poświęconej życiu duchowemu

Czwartek, 22 października 2015 o 11:53, autor: 1
Inauguracja konferencji naukowej poświęconej życiu duchowemu

Dzisiaj we Wschowie odbywa się kolejna już konferencja naukowa dotycząca naszego regionu. Wśród prelegentów usłyszymy dzisiaj między innymi Martę Małkus oraz Dariusza Czwojdraka, kolejno dyrektora i pracownika Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Konferencja na stałe wpisała się już w kalendarz ważnych wydarzeń Wschowy. Tak małe miasto jakim jest Wschowa, bez ośrodka naukowego, rzadko kiedy może poszczyć się konferencją naukową. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji, którym na uroczystej inauguracji dziękowała dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej, Marta Małkus. - Konferencja naukowa w małej miejscowości, liczącej 15 tys. mieszkańców, bez ośrodka naukowego, to z perspektywy czasu patrząc nie lada wyczyn. Jednak jest to już pewna tradycja, rozpoznawalna w skali kraju dzięki czemu zyskuje zaufanie partnerów ze strony niemieckiej. Proszę państwa takie przedsięwzięcie jest możliwe tylko dzięki wsparciu finansowemu – mówiła Marta Małkus. - W tym roku udzieliło nam go Starostwo Powiatowe we Wschowie, Dyrektor Referatu Kultury z ramienia Ministerstwa Kultury Krajów Związkowych w Berlinie oraz Miasto Leszno. Zaufanie do naszej konferencji wyrażone jest również tym kto obejmuje nad nią patronat. W tym roku są to pani Wojewoda Lubuska Katarzyna Osos, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak oraz Starosty Powiatu Wschowskiego Marka Boryczki. Podczas inauguracji konferencji głos zabrał również Marek Boryczka, Starosty Powiatu Wschowskiego. - Jest mi niezmiernie miło przywitać na ziemi wschowskiej szczególnych gości, którzy zjechali do nas z prawie całej Polski. Są to znakomici wykładowcy, naukowcy, którzy dzisiaj prezentować będą państwu część swojej bogatej wiedzy. Mam nadzieję, że dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o terenie, na którym żyjemy. Nie zawsze znamy dokładnie historię tego miejsca, a dzięki konferencjom, które odbywają się już od dziewięciu lat, możemy dowiedzieć się dużo więcej o ziemiach regionu wschowskiego. Wykłady w ramach konferencji naukowej odbywają się dzisiaj do godziny 17.10 na Zamku Królewskim we Wschowie. Natomiast jutro konferencja przenosi się do Leszna. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w jutrzejszych wykładach dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza do skorzystania z zamówionego transportu autokarem. Zbiórka i wyjazd jutro o godzinie 8.30 na dworcu autobusowym. Szczegółowy plan konferencji dostępny jest na naszym portalu, w zakładce edukacja. (olek/photo:Martyna)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~max
23.10.2015 06:56

super wydarzenie - gratulacje, może w końcu wyremontują i udostępnią kościół Herbergera....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl