TworzymyGłos Regionu

Ile kosztuje udekorowanie sali weselnej?

Niedziela, 26 czerwca 2022 o 16:26, autor: 0 162
Ile kosztuje udekorowanie sali weselnej?

Przyjęcie weselne wymaga odpowiedniej oprawy, w tym między innymi udekorowania sali, w której odbywa się impreza. Pary młode najczęściej decydują się na zakup kwiatów, na bazie których stworzą piękne, nietuzinkowe ozdoby. Popularne są także dekoracje ze świeczek czy balonów. Pozostaje pytanie, jaki jest koszt udekorowania sali weselnej i czy warto korzystać z pomocy eksperta?

Cena kwiatów weselnych

Dekoracje weselne to przede wszystkim kwiaty - bez względu na to, o jakiej porze roku organizowane jest przyjęcie, nie może na nim zabraknąć świeżych bukietów. Cena kwiatów uzależniona jest jednak od sezonu, bowiem w jego szczycie z pewnością zapłacimy nieco mniej, zaś jesienią i zimą kwiaty będą kosztować znacznie więcej. Niższe ceny kwiatów znaleźć można w hurtowni florystycznej Tagaja.pl, niż w kwiaciarni. Średnio za bukiety para młoda płaci od 500 do nawet 1500 zł, w zależności od ilości zamówionych kwiatów. Jeśli zależy nam wyłącznie na udekorowaniu stołów, zmieścimy się w dolnym progu cenowym. 

Ile kosztują pozostałe dekoracje?

Cena balonów dekoracyjnych zwykle oscyluje w okolicach 100-300 zł, natomiast za świeczniki i świeczki zapłacimy mniej więcej 100-200 zł, w zależności od ich ilości. Jeśli chcemy wynająć na wesele świetlisty napis, to dodatkowo zapłacimy od 80 do 200 zł. W kontekście dekoracji weselnych nie można też zapomnieć o wazonach - ich cena zwykle jest nieco wyższa, dlatego w zależności od ilości, za wazony trzeba będzie zapłacić od 200 do nawet 500 zł. Mowa tutaj o modelach, które są już efektownie udekorowane - dobrym przykładem jest tak zwany las w słoiku bądź właśnie w wazonie. Para młoda, która chciałaby we własnym zakresie udekorować krzesła weselników, będzie musiała ponieść dodatkowy koszt w wysokości mniej więcej 5-8 zł za jeden pokrowiec. Pozostałe ozdoby, takie jak na przykład kokardy, są dodatkowo płatne, choć nie wiążą się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów.

Ile kosztują usługi firmy zewnętrznej?

Udekorowanie sali weselnej można zlecić profesjonalnej firmie zewnętrznej, która część dekoracji dostarcza we własnym zakresie. W dalszym ciągu musimy jednak pokryć koszt zakupu kwiatów, balonów i innego typu ozdób o charakterze jednorazowym. Usługa dekoracyjna kosztuje od 1500 zł do nawet 5000 zł, w zależności od jej zakresu. Niższy próg cenowy dotyczy stosunkowo niewielkich imprez, na których nie trzeba wielu dekoracji. Im więcej gości, stołów i powierzchni do zagospodarowania, tym więcej trzeba będzie finalnie zapłacić. Korzystanie z usług firmy zewnętrznej jest niezwykle wygodne, zwłaszcza wobec ilości obowiązków, jakich para młoda musi dopełnić przed ślubem. Z drugiej strony, jest to dosyć kosztowne rozwiązanie, gdyż samodzielne udekorowanie sali to wydatek rzędu maksymalnie 2000 zł, podczas gdy firmie zewnętrznej trzeba zapłacić minimum tyle. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl