TworzymyGłos Regionu

Ile kosztuje dom seniora?

Czwartek, 16 czerwca 2022 o 01:24, autor: 0 223
Ile kosztuje dom seniora?

Decyzja o tym, aby umieścić osobę starszą w domu opieki, nie należy do łatwych. Często zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają rodzinie zaopiekowanie się seniorem. Schorowane osoby wymagają całodobowej opieki, fachowego lekarskiego wsparcia czy odpowiednich udogodnień wynikających z ograniczonej mobilności. Istnieją różne rozwiązania – pomoc pielęgniarki czy opieka w odpowiednim ośrodku. Każda forma pomocy jednak kosztuje – dowiedz się, ile zapłacisz.

Prywatny i publiczny dom opieki

O miejsce w domu opieki może ubiegać się senior lub jego rodzina. Należy przejść odpowiednie procedury, które zaczynają się od złożenia wniosku. Miejsce przysługuje osobom, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie mogą samodzielnie funkcjonować. Senior pokrywa 70% kosztów miesięcznych, co stanowi w zależności od miejsca ok. 3000 zł, resztę płaci zazwyczaj rodzina lub w przypadku jej braku- gmina. DPS ustala sytuację majątkową seniora oraz jego krewnych. Jeżeli wydane postanowienie nie jest stosowne, na przykład obciąża kosztami tylko jedno z dzieci, decyzję można zaskarżyć.

Opłata za miejsce w prywatnym domu opieki w całości jest pokrywana indywidualnie. Koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Istnieje również opcja uzyskania dofinansowania. Jest to możliwe w przypadku osób, które nie mają rodziny, a dochód miesięczny seniora jest za niski, by pokryć zobowiązania.

Jak wygląda pobyt w prywatnym domu seniora?

Prywatne domy seniora, jak na przykład Rezydencja Senioralna „Słowik” (https://www.rezydencja-senioralna.pl/), oferują całodobową opiekę, wysoki standard pokoi wraz z prywatnymi łazienkami, które posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na wyższe kondygnacje w budynku prowadzi winda, dostosowana do potrzeb osób niedowidzących. Dom seniora oferuje również szereg dopasowanych do możliwości aktywności, pełne wyżywienie, a samo miejsce leży w cichej i spokojnej okolicy otoczonej lasami. Kliknij tutaj: https://www.rezydencja-senioralna.pl/dom-spokojnej-starosci-dolnoslaskie.html i dowiedz się więcej o Rezydencji Senioralnej położonej w malowniczej Jedlinie Zdrój. Personel cały czas dba o zdrowie pacjentów. Na terenie ośrodka jest czysto, a pokoje są regularnie sprzątane i ozonowane. Istnieje również możliwość rehabilitacji, skorzystania z foteli masujących, sauny, a także wizyta u fryzjera, podologa lub kosmetyczki.

Dla osób, które mają problemy wynikające z wieku czy towarzyszących chorób, ośrodek staje się drugim domem. Wybierając odpowiednie miejsce, warto zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację, ale także personel, stan pokoi i pozostałe udogodnienia. To pozwoli seniorowi przeżyć jesień życia w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl