II miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych zawodników LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 17 marca 2014 o 10:42, autor: 0

W minioną sobotę 15.03.2014r odbyły się w Żerkowie (woj. wielkopolskie) Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych. Aura tego dnia, nie sprzyjała ponad 400 najlepszym biegaczom z całego kraju – porwisty wiatr i opady deszczu z chwilowymi przejaśnieniami. Zawody rozgrywane są we wszystkich 4 kategoriach sportu młodzieżowego od 14 do 22 lat.

Znakomicie zaprezentowali się w tych zawodach wschowscy biegacze z LLKS Osowa Sień. W klasyfikacji klubowej zajęli znakomite 2 miejsce w Polsce - 1 miejsce zajęli zawodnicy Podlasia Białystok a 3 miejsce Pomorza Stargard. W klasyfikacji województw zwyciężyło wielkopolskie przed lubuskim i łódzkim. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Adrian Ławecki, który w kategorii młodzików na dystansie 2000m zdobył swój pierwszy złoty medal w rywalizacji centralnej, 15 miejsce w tym biegu zajął Aleksander Rzepecki (rok młodszy od kolegów) a 21 Piotr Danielczyk. W kategorii młodziczek na dystansie 1500m 11m zajęła Agata Kowalczykowska. W kategoriach juniorów młodszych i starszych znakomicie zaprezentowali się Bartosz Kwieciński (zawodnik jest jedną z największych miłych niespodzianek tego sezonu) i Lidia Zając, którzy zajęli 5 pozycje. W czołowej 8 uplasowali się jeszcze; Magdaleny Frąckowiak 6, Agata Semkło 7 i Olek Wostal 7 w biegu młodzieżowym. Problemy zdrowotne wykluczyły kilku zawodników ze startu, dlatego tym bardziej końcowy wynik należy uznać znakomity sukces. Brawa!!! A za tydzień w Szprotawie zostaną rozegrane Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików (14-15 lat) najważniejsza impreza w punktacji Ministerstwa Sportu w tej kategorii wiekowej. Gdzie podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego będą zaliczani do grona faworytów. (tekst/foto: blekitnios)