TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO we Wschowie: Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów (FOTO)

Piątek, 28 kwietnia 2023 o 19:11, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2023 o 19:56, autor: 2
I LO we Wschowie: Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów (FOTO)

Bądźcie dobrymi ludźmi i nigdy nie zapominajcie o wartościach, które Wam przekazywaliśmy - tego przede wszystkim życzyła maturzystom Agata Karolczyk-Kozyra, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Dzisiaj uczniowie „Zana” odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Za sześć dni do matury w I LO podejdzie 86 osób.

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego

Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń oraz podziękowań dla nauczycieli, w szczególności wychowawców - Piotra Sobańskiego, Ewy Nowak oraz Natalii Przyjemskiej. Rodzice również zostali docenieni za trud włożony w wychowanie i edukację swoich dzieci. Powodzenia przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości życzył Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów.

Nagrodzono również najzdolniejszych uczniów. W tym roku do Złotej Księgi wpisano sześć osób - Franciszka Dobrzyńskiego, Hannę Dobrzyńską, Wiktora Knaflewskiego, Karolinę Romanowicz, Dorotę Romanowicz oraz Krystiana Topę. Na szczególne gratulacje zasługuje Franciszek Dobrzyński, któremu udało się osiągnąć niebywałą średnią ocen 6.00. 

Egzamin maturalny

Przed uczniami pozostało jeszcze sześć dni na naukę do egzaminu maturalnego, który rozpocznie się 4 maja językiem polskim. Dzień później maturzyści przystąpią do obowiązkowej matematyki na poziomie podstawowym, a 8 maja do języka angielskiego. Egzaminy maturalne potrwają do końca maja, testując wiedzę młodzieży z pozostałych przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Źródło/foto: I LO Wschowa / ZanTv

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~G
28.04.2023 22:04

Narzekamy często na pokolenie naszych dzieci ale pod wieloma względami patrząc na ich osiągnięcia, zaangażowanie i docenienie przez grono pedagogiczne mamy prawo być z nich dumni.

avatar
~DO -" G..g"
01.05.2023 09:35

To tylko wyjątki, bowiem o setkach tysięcy pasożytniczej młodzieży nikt nie mówi ani nie wspomina @.pl!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl