HMPA w Powożeniu Zaprzęgami

Poniedziałek, 09 marca 2015 o 12:05, autor: 1

W dniach 7-8 marca odbywały się na Wrocławskich Partynicach II Halowe Mistrzostwa Polski Amatorów w Powożeniu Zaprzęgami oraz IV Halowy Puchar Powożenia.

HMPA rozgrywane były jako konkurs Derby (4 przeszkody maratonowe + Kegle ), zawodnicy startowali w dwóch nawrotach w każdym pokonując parkur złożonych z dwóch przeszkód maratonowych i 12 bramek z kegli. Na wynik zawodnika miał wpływ czas przejazdu oraz ewentualne punkty karne za zrzutki lub pomylenie trasy przejazdu, przeliczane na karne sekundy i doliczane do ogólnego czasu przejazdu. Nasza reprezentacja w składzie konie: Majka i Myszka Powożący: Gracjan Pietruszka, Luzak: Krzysztof Pawlicki wyjechała do Wrocławia o 4 rano. w Zawodach wzięło udział ponad 20 zaprzęgów w kliku kategoriach, reprezentacja SKJ Tradycja startowała w grupie zaprzęgów parokonnych liczącej 7 zaprzęgów. W Halowych Mistrzostwach Polski Amatorów zostało sklasyfikowanych 5 powożących. Zwyciężył w HMPA Gracjan Marach z Przybyszewa pokonując trasę najszybciej, a na III miejscu uplasował się Marcin Jęśkowiak z Brenna. Prezes SKJ Tradycja zaskoczył wszystkich i samego siebie i po dwóch nawrotach zajął II miejsce zdobywając pierwszy w karierze srebrny medal. Sekcja zaprzęgowa klubu SKJ Tradycja od marca 2015 zostanie silnie wzmocniona o triumfatora zawodów w kategorii zaprzęgów jednokonnych. Krzysztof Wiśniewski z luzakiem Bogusławem Łozowskim i koniem Banderas uzyskali dwa tytuły mistrzowskie. Pan Krzysztof na najbliższym zebraniu Zarządu SKJ zostanie przyjęty do grona członków klubu SKJ Tradycja. (tekst/foto: SKJ Tradycja)