TworzymyGłos Regionu

Gminy Szlichtyngowa i Sława

w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej

Wtorek, 20 grudnia 2022 o 12:42, aktualizacja Środa, 21 grudnia 2022 o 10:42, autor: 8 1250
Gminy Szlichtyngowa i Sława

Przedstawiciele 13 gmin wzięli udział w spotkaniu w sprawie zawiązania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Zielona Dolina, które odbyło się dnia 19 grudnia w Prusicach. Wśród zebranych włodarzy znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z zastępcą Krzysztofem Gruszewskim.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie nowych mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Mieszkania mają być przeznaczone dla osób mniej zamożnych, tych, którzy nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność do płacenia czynszów.

Gminy wchodzące w skład inicjatywy otrzymają w najbliższym czasie kwotę 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w tworzonym SIM. Zielona Dolina ma stawiać budynki wielorodzinne na terenie gmin – udziałowców i później administrować tym zasobem. Gminy tak naprawdę nie wnoszą własnych pieniędzy do SIM-u.

Podczas spotkania w Prusicach podpisany został list intencyjny przez Krajowy Zasób Nieruchomości oraz włodarzy gmin: Wąsosz, Milicz, Cieszków, Twardogóra, Dobroszyce, Oborniki Śląskie, Prusice, Żmigród, Wisznia Mała, Brzeg Dolny, Wołów, Sława oraz Szlichtyngowa.

W spotkaniu uczestniczył Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości w Warszawie Pan Arkadiusz Urban, a także Pan Stanisław Kieras z Departamentu Organizacyjnego KZN Warszawa.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl, Slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Tomasz Kłosowski
21.12.2022 21:57

Gmina Sława i Szlichtyngowa kolejny raz dają przykład, że jednak można współpracować w ramach Powiatu Wschowskiego - patrz gmina Wschowa. Dobry przykład, partnerstwo oraz wsparcie rządu to droga do samorządowego sukcesu i rozwoju gminy.

avatar
~Kupieni
23.12.2022 13:06

Trochę godności, to że Jolanta kupiona przez PIS to wiadomo ale że Cezary też? Wstyd jak beret!!!

avatar
~Do emeryta:
22.12.2022 08:57

Klasyka : ..." kończ waszmość wstydu nam oszczędź i może sobie oszczędź ....". . Cytat ..." powiadają, że nie ma dobrej zazdrości - to samo dotyczy braku wstydu - , każdy jej rodzaj jest b. negatywnym , toksycznym zjawiskiem, który może niszczyć międzyludzkie relacje .......""". Nam na tym etapie rozwoju Miasta NIE jest potrzebny rzecznik partyjny pi.... !.

avatar
~wykwit*
22.12.2022 09:02

Aby coś merytorycznie komentować trzeba nieć w danym temacie podstawową wiedzę, nie wystarczy przygotowanie policyjne !. Mój Boże do czego to ludzie są zdolni !. Wszystkiego najlepszego z Okazji Świąt Bożego Narodzenia - dużo miłości i ludzkiej serdeczności życzę Mieszkańcom Wschowy - Nam !. ???????

avatar
~Adaś
22.12.2022 12:06

Przy największym moim optymizmie i budżecie 3mln z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w tworzonym SIM stawiam tezę, w oparciu o inne przykłady "wielkich pomysłów", że zachwyt Pana bardzo szybko uleci . Przykładem jest - 243mln złotych co to wyniosły skumulowane straty Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) od chwili powstania pomysłu – według sprawozdania finansowego CPK, jego 3-osobowy zarząd zarobił w 2021 r. 2 mln 62 tys. zł, natomiast wynagrodzenie członków rady nadzorczej wyniosło 144,7 tys. zł. złotych. Tak to ujmując można by powiedzieć o wielkiej roztropności i ostrożności burmistrza Antkowiaka, nawet jeśli gminy nie wnoszą własnych pieniędzy do SIM-u. . Pan doskonale zna się na budownictwie ( ja tylko trochę) , że kwota 3mln jest zdecydowanie do skonsumowania przez "twórców" pomysłu a bloki pozostaną w sferze tylko marzeń. Ostrzegam jedynie przed naiwnością bo propagandowo to brzmi pięknie . Sensowności w tym nie widzę, (wczorajszy reportaż TVN) stowarzyszenia są głownie po to, aby zaspokajać swoje, niepohamowane taryfy należności na płace. Byłem wyborcą p. Antkowiaka, później miałem wątpliwości ale od jakiegoś czasu zaczyna mnie do siebie przekonywać ( inwestycje - park W. , parking ul. W., modernizacja ul. Wolsztyńskiej, kanalizacja Tylewice, pomost L. ) skalą pozyskanych środków - ok. 40mln.... to absolutnych rekord ostatnich czasów i wyraz mądrości w kwalifikacji SIM. Wsparcie - tak, ale sprawiedliwe, bez klucza partyjnego i podtekstu przygotowywania gruntu pod przyszłe wybory na burmistrza, co bardzo zwiastują Pana komentarze. Wesołych Świat Adaś

avatar
~Panie Adasiu !
22.12.2022 13:51

Aby tak pisać, tak rozumować jak pan i Panu Podobni w Naszej Wschowie trzeba posiadać wiedzę nie tylko wyuczoną ale i nabytą przez lata prowadzenia własnych inwestycji !. Dlatego bardzo, ale to bardzo mnie dziwi jak ktoś porywa się na takie komentarze ( a to już nie pierwszy taki wpis....) jak nasz emeryt (m) i próbuje ( no nie wiem czy to nie na czyjeś polecenie ...) cos sobie - bo nie Nam udowodnić !?. Ile trzeba posiadać w sobie złej, zawistnej woli by być tak wytrwałym, a la "hejterem" na naszej scenie zw.pl. ????.

avatar
~do -"p. Adasiu"
23.12.2022 13:49

Czy ty jesteś w covidzie ? na - czyjeś polecenie ? Przyjmij do wiadomości - można na partie polityczne legal wpłacać, bagatela , po 50 tys. Wnioski ?

avatar
~Adaś
23.12.2022 11:59

Ad. "Panie Adasiu" - forumowiczu....., prawie każdy komentarz kończę optymizmem a Pan/ni buduje od razu obraz zestresowania i obrazy ? Dla przykładu - cyt . " Byłem wyborcą p. Antkowiaka, później miałem wątpliwości ale od jakiegoś czasu zaczyna mnie do siebie przekonywać......" Czy jeszcze za mało ? Na stawianie "piramid" może też przyjdzie czas ? Co do posiadanej wiedzy nabytej - zgoda ...... dużo lat pracy zawodowej nie czyni "mistrza" i pokornie swoją obserwacje i ich "poczynaniami" wzbogacam swój światopogląd. Lecz proszę nie wymagać aby "pospolity kant" opisywać ciepło w imię "bajkowych urojeń" o np. p. Tusku, CPK czy ataku na samolot. Jest mi niezmiernie przykro, że faktyczny stan rzeczy jest dla Pana/ni tylko i wyłącznie "hejtem", że został Pan/ni pozbawiony/a własnej niezależności i swobody w ocenie otaczającej rzeczywistości. Wesołych Świąt. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl