TworzymyGłos Regionu

Gminne Dożynki w Osowej Sieni 2021 [ZDJĘCIA]

Sobota, 21 sierpnia 2021 o 21:46, aktualizacja Poniedziałek, 23 sierpnia 2021 o 15:44, autor: 2
Gminne Dożynki w Osowej Sieni 2021 [ZDJĘCIA]

Za nami Dożynki Gminne w Osowej Sieni, których organizatorem byli Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Sołtys Krzysztof Michalewicz wraz z Radą Sołecką Wsi Osowa Sień oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Tegoroczne Święto Polonów rozpoczął wesoły korowód dożynkowy. Mieszkańcy Osowej Sieni i okolic przejechali przez wieś przystrojonymi pojazdami. O godz. 14:30 odbyła się polowa Msza Święta przy oprawie muzycznej wykonanej przez Chór Lutnia z Siedlnicy działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Obrzęd Dożynkowy wykonany został przez Zespół Ludowy im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego. Na scenie przy sali wiejskiej wystąpili również: Chór Lutnia z Siedlnicy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKiR Wschowa oraz zespół Jambo Africa.

Pokaz swoich umiejętności zaprezentowały także Mażoretki "Finezja" ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej. O godz. 19:30 do tańca porwał DJ Karol.

Nie brakowało atrakcji dla dzieci, w tym PRZELOTU SAMOLOTU Z CUKIERKAMI. Dożynki połączone były z kwestą na rzecz Marysi z Brenna, którą wesprzeć można również TUTAJ.

Tytuł najładniejszego wieńca dożynkowego przyznany został Sołectwu Osowa Sień. Drugie miejsce zajął wieniec z Wygnańczyc, natomiast trzecie z Łysin. Nagrody wręczali burmistrz Konrad Antkowiak, wiceburmistrz Marta Panicz-Szajnkenig oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kola.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ja
21.08.2021 23:54

Super zespół ,świetna zabawa,brawo dla organizatorów:)

avatar
~...
24.08.2021 15:23

Byłam i świetnie się bawiłam!BRAWOOO

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl