TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa zabiega o odbudowę zabytków: złożono wnioski na ponad 2,74 mln złotych

Piątek, 11 sierpnia 2023 o 18:08, autor: 2
Gmina Wschowa zabiega o odbudowę zabytków: złożono wnioski na ponad 2,74 mln złotych

Gmina Wschowa złożyła wnioski w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Cztery wnioski na łączną kwotę ponad 2 740 000 złotych mają na celu zabezpieczenie i renowację kluczowych obiektów sakralnych na terenie miasta i sołectw. Wśród zadań, na które samorząd ubiega się o dofinansowanie, są:

Remont dawnego kościoła ewangelickiego pw. Żłóbka Chrystusa

Prace mają obejmować remont dachu na przybudówkach, ścian, wykonanie robót konserwacyjno-budowlanych wewnątrz budynku, likwidację wykopów po robotach archeologicznych, wzmocnienie elementów konstrukcyjnych i wyposażenia obiektu, oraz udrożnienie wentylacji. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 500 000 złotych.

Remont więźby i dachu kościoła pw. Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła w Siedlnicy

W pierwszym etapie prac budowlanych, Gmina wnioskuje o ratunkowy remont więźby i dachu kościoła nad prezbiterium i zakrystią. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 500 000 złotych.

Remont dachu kościoła pw. Św. Jadwigi w Dębowej Łęce

Planowany remont dachu to kluczowy element prac przy tej świątyni. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 1 500 000 złotych.

Prace ratunkowe, konserwatorskie i restauracyjne przy ołtarzu bocznym św. Jakuba

Prace renowacyjne mają na celu powstrzymanie procesów niszczenia i przywrócenie dobrego stanu technicznego ołtarza bocznego św. Jakuba w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie. Wnioskowana kwota dotacji wynosi 241 000 złotych.

Oczekiwanie na decyzję

Teraz pozostaje oczekiwanie na decyzję rządową i ewentualne przyznanie środków, które pozwolą na realizację tych ważnych dla dziedzictwa kulturowego regionu projektów.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Elwis
14.08.2023 21:39

Gmina Wschowa zabiega o pieniądze dla KK. Gmina powinna zająć się innymi zabytkami należącymi do miasta. Kościół Katolicki jest tak bogata korporacja , ze powinien sam finansować remonty. Tak dla niewiedzących, KK jest zaraz po skarbie państwa największym właścicielem gruntów w Polsce. Pobiera dopłaty z EU i ciagle im mało.

avatar
~BP
18.08.2023 19:14

Tak bym chciała, żeby zegar na ratuszu pokazywał właściwą godzinę , w ybijal kwadransie i godziny ....... To też już chyba zabytek Taki zepsuty zegar źle świadczy o właśćicielu,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl