TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa z solidnym wsparciem. 630 tys. zł dla osób z niepełnosprawnościami

Piątek, 26 stycznia 2024 o 11:48, aktualizacja Piątek, 26 stycznia 2024 o 12:09, autor: 1
Gmina Wschowa z solidnym wsparciem. 630 tys. zł dla osób z niepełnosprawnościami

Gmina Wschowa otrzymała znaczącą kwotę dofinansowania, ponad 630 tysięcy złotych, na wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Solidarnościowego i zostanie przeznaczone na realizację dwóch programów w 2024 roku: „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” oraz „Opieka Wytchnieniowa”. Bezpośrednim realizatorem Programów jest Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie.

Asystent Osobisty dla osób z niepełnosprawnościami

Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 450 tysięcy złotych. Skierowany jest do 21 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Celem programu jest zapewnienie wsparcia asystentów, którzy pomogą osobom niepełnosprawnym w zaspokojeniu ich codziennych potrzeb, adekwatnie do stanu zdrowia. Asystenci będą wspierać w codziennych czynnościach samoobsługowych, a także pomagać w aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym.

Opieka Wytchnieniowa dla rodziców i opiekunów

Kolejnym programem jest „Opieka Wytchnieniowa”, na który przeznaczono prawie 180 tysięcy złotych. Program adresowany jest do 20 osób będących rodzicami lub opiekunami osób z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem jest odciążenie ich od codziennych obowiązków poprzez zapewnienie wsparcia lub czasowego zastępstwa.

Zobacz: W Siedlnicy oficjalnie otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy. „To przemyślana i rozważna inwestycja”

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkanka
28.01.2024 12:15

Super!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl