TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa pozyskała środki na funkcjonowanie

Domu Dziennego Senior +

Piątek, 18 marca 2022 o 13:55, autor: 4
Gmina Wschowa pozyskała środki na funkcjonowanie

Gmina Wschowa pozyskała 116 640 zł przeznaczonych na funkcjonowanie Domu Dziennego Senior +. Pieniądze zostały przyznane w ramach II modułu Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2022.

- Dziękuję pani dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Monice Domerckiej, która wraz z pracownikami przygotowała wniosek o dofinansowanie tego zadania do Ministerstwa Rodziny i Pomocy Społecznej - skomentował burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.


Środki zostały przyznane na funkcjonowanie i bieżące utrzymanie istniejącego Domu Dziennego Senior +. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej, udało się pozyskać 400 000 zł na remont budynku i utworzenie Domu Dziennego Senior+ we Wschowie.

Placówka przeszła kapitalny remont, w wyniku którego powstało miejsce odpowiadające potrzebom osób 60+. Seniorzy mogą od korzystać z pomieszczenia pełniącego funkcję jadalni oraz sali spotkań, kuchni, sali do wypoczynku, pomieszczenia do utrzymywania i zwiększania aktywności ruchowej oraz kinezyterapii, łazienek i toalet. Pomieszczenia są w pełni wyposażone. 

W lutym br. odbyło się oficjalne otwarcie placówki, w którym oprócz Seniorów i Burmistrza, udział wzięli: Grażyna Jelska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, Zbigniew Pędziński – dyrektor Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, Gracjan Pawlak – Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój” w Gorzowie Wielkopolskim – prowadzące Dzienny Dom Senior +, Jan Kochanowski – były poseł, członek Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój” w Gorzowie Wielkopolskim, Monika Domeracka – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wschowie, Anna Wiśniewska – dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych.Dla komfortu Seniorów wykonano zadaszone zejścia wraz ze specjalnymi pochylniami, by osoby z ograniczeniami ruchowymi miały swobodny dostęp do placówki. Wartością dodaną miejsca jest przepiękny ogród. Rośliny, które rosły tutaj wcześniej zyskały nowe życie. Dzięki temu Seniorzy mogą korzystać z dobroczynnego cienia urokliwych starych jabłoni, zasadzonych prawdopodobnie w tym miejscu jeszcze przed wojną.

Placówka funkcjonuje od 2017 r. pod opieką UMiG Wschowa oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Seniorzy mogą z niej korzystać od poniedziałku do piątku.

Źródło: Konradantkowiakoficjalnie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~FWS
18.03.2022 14:52

Chyba żadna gmina tak nie rozpieszcza seniorów jak Wschowa.... No ale widzieliśmy ostatnio, że dziadkami wygrywa się wybory....

avatar
~roman
18.03.2022 16:42

Ile masz lat "pacanie"?

avatar
~Zen
18.03.2022 15:22

Pytanie - czy mogę te zajęcia polecać i kierować na nie seniorów z Ukrainy 60 + ?

avatar
~Adaś
18.03.2022 16:13

Ad. "FWS" - forumowiczu....., nie żałuj im, już się napracowali i sporo podatku też odprowadzili od swojego wynagrodzenia...... niech na "końcówkę" mają trochę radości od życia . Ty, ja wieczorem jakoś się tam "zabawimy" za swoje ale Oni w sporej części, od lat, otrzymują emerytury na poziomie bułki z wodą dlatego stoję w obronie tej grupy. Co do funkcji w materii wyborczej to może forumowiczu masz i rację, to "miękka" glina, to społeczność dość łatwo sterowalna ale tym razem nie o tym jest mowa. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl