TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa pozyskała kolejne pieniądze na działania skierowane do seniorów!

Czwartek, 24 marca 2022 o 14:51, aktualizacja Czwartek, 24 marca 2022 o 15:00, autor: 2

Gmina Wschowa uzyskała 100 000 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19 na realizację działania w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów.

Za te pieniądze zakupione zostanie kilkadziesiąt „opasek życia” – narzędzia monitorującego parametry życiowe, które w przypadku wystąpienia zagrożenia zdrowia automatycznie poinformuje odpowiednie służby. Urządzenie te trafią szczególnie do osób powyżej roku życia, samotnych, przewlekle chorych, które nie mogą liczyć na opiekę młodszych członków rodzin.

Dodatkowo w ramach złożonego wniosku podjęte zostaną działania włączające seniorów do życia społecznego, poprzez świadczenie codziennej pomocy. Dofinansowanie jest dużym sukcesem, bo pozyskane przez Gminę Wschowa środki są czwartym co do wielkości dofinansowaniem w województwie lubuskim – więcej środków przyznano tylko miastom Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra oraz Gminie Szprotawa.

Tekst/foto: Konradantkowiakoficjalnie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~asd
24.03.2022 17:20

Środki były dzielone na podstawie zgłoszeń i ilości seniorów na danym obszarze. gminy. Tak duże środki nie są zasługa samorządu, a wynikają z faktu, że dużo seniorów mieszka we Wschowie. Co niestety jest smutne i w przyszłości będzie tragiczne dla tego miasta. Mimo wszystko dobrze, że gmina po takie środki się schyliła.

avatar
~Do asd
27.03.2022 07:03

Program zawierał 2 moduły, a środki przeznaczone dla Gminy Wschowa były dużo niższe. Gmina mimo wszystko po rozpoznaniu potrzeb wystąpiła o wyższe środki. Nie wszystkie Gminy weszły w moduł drugi, a więc zakup opasek bezpieczeństwa A zatem komentarz asd wskazuje na brak wiedzy w tym temacie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl