TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa poprawia jakość gminnych dróg polnych (FOTO)

Środa, 21 czerwca 2023 o 15:20, autor: 11
Gmina Wschowa poprawia jakość gminnych dróg polnych (FOTO)

Gmina Wschowa właśnie przystąpiła do akcji, której celem jest poprawa stanu dróg polnych. Wyznaczone przez sołtysów wsi sołeckich drogi będą wyrównane i utwardzone, co znacznie ułatwi poruszanie się mieszkańcom i ułatwi przemieszczanie się.

Pomogli Sołtysi

Plan poprawy stanu dróg polnych realizowany jest przy wsparciu sołtysów wsi sołeckich. To oni, znając najlepiej potrzeby mieszkańców, wskazali drogi, które wymagają pilnego remontu. Dzięki ich zaangażowaniu można skoncentrować się na najważniejszych obszarach i zapewnić, że poprawa infrastruktury obejmie te obszary, które tego najbardziej potrzebują.

Wykonawcą jest Spółka Komunalna

Gmina Wschowa wykonywanie prac powierzyła lokalnej Spółce Komunalnej, o czym informuje burmistrz Konrad Antkowiak.

- Zadanie realizowane jest przez Spółkę Komunalną we Wschowie, która jest gwarantem jakości i terminowości wykonania prac - mówi Włodarz. - Dzięki temu będziemy mieli pewność, że drogi będą wyremontowane w sposób solidny i trwały.  Bardzo dziękuję za zaangażowanie i życzę powodzenia w realizacji tego ważnego zadania. Jestem przekonany, że ta akcja przyniesie wiele korzyści mieszkańcom gminy, w tym poprawi komfort jazdy.

Źródło/foto: UMiG Wschowa


REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~misiek
21.06.2023 18:01

W mieście nie chcieli utwardzić drog mówiąc, że ludzie wiedzieli gdzie się budują. Nie było dojazdu do domu. Pomogła dopiero interwencja telewizji. A teraz nagle remontują drogi polne? Idą wybory...

avatar
~Fws
21.06.2023 21:10

Widać, że sołtys z Hetmanic zadbał o dojazd do własnej posesji!!!

avatar
~MAREK
22.06.2023 07:48

A kiedy wreszcie gmina wschowa naprawi część chodnika na ul. Ogrodowej, który ponoć należy do niej. Na bzdury to nadburmistrz ma pieniądze a to co najważniejsze to się nie robi.

avatar
~@/@/MAREK?
22.06.2023 09:19

Bzdurny wpis na poziomie, a la hejtu !!!. " a co mi tam, napiszę niech leci i sie przylepi do czegoś tam ..."

avatar
~Urszula Chudak
22.06.2023 10:07

Nie wiem Panie Marku o jakich "bzdurach" Pan mówi, ale to pojęcie jest bardzo subiektywne i nie wierzę, by publiczny grosz był aż tak marnotrawiony. To co dla jednego jest drobiazgiem - dla drugiego akuratnie odwrotnie. Ja osobiście mam tylko dobre doświadczenia w kontaktach z urzędnikami. Zarówno tymi powiatowymi, jak i gminnymi. Przykład bardzo świeży. Trzy tygodnie temu pozbierałam podpisy mieszkańców mojej ulicy Działkowej, pod wnioskiem o zmodernizowanie progów zwalniających. Te dotychczasowe absolutnie nie spełniają swojej roli. Wczoraj otrzymałam odpowiedź, że nie od ręki ale w przypadku pojawienia się dodatkowych środków finansowych, problem zakończy się happy endem. Mają być też zwiększone policyjne kontrole drogowe na naszej ulicy. Pozostaje więc wierzyć, że takie środki finansowe znajdą się - nie takie rzeczy zdarzały się w kampaniach wyborczych. Nawet w naszym mieście i powiecie mamy drogowy boom! I super! Niech on jak najdłużej trwa! A o progi zwalniające, będą w Urzędzie sukcesywnie dopytywać. Tę wyczerpującą odpowiedź kieruję do moich, "działkowych" współmieszkańców. Bo dopytują mnie niektórzy, co oczywiste.

avatar
~CO???
22.06.2023 12:38

Ja tam się nie "dopytywałem" ... progi jak progi po co je zmieniać !, Parking przy posesji 3 a 5 by się przydał !.

avatar
~Monika
22.06.2023 13:08

Szkoda, że nie zajmują się drogami, o które wnioskują mieszkańcy, tylko polnymi!!!Znowu potrzeba tu tv, to nagle pieniądze w budżecie się znajdą tak jak było w przypadku Zacisza!!

avatar
~Babcia
23.06.2023 07:28

Panie Starosto może Pan zobaczy jak jest na ul Dworcowej tj droga powiatowa dziura na dziurze trochę załatane i znów się robią dziury aż wstyd aby taka była ulica a bierze się Pan za polne drogi

avatar
~Gosc
23.06.2023 13:27

Do Urszuli Chudak. A gdzie Pani widzi te patrole policji ? Na ul Zielony rynek jezdza wieczorem szaleńcy na ul bocznej to samo i gdzie tu policja skoro na parking spoldzieni przy ul rzemieslniczej i***** wjezdza czarnym volkswagenem z predkoscia minimum 70 km/h gdzie policja ? Wiec niech Pani nie pisze bzdur

avatar
~Urszula Chudak
23.06.2023 21:57

A ja zapraszam Pana do przeczytania mego komentarza raz jeszcze - tym razem ze zrozumieniem. - a nie złośliwością. Wyraźnie, powtarzam wyraźnie, piszę o obietnicy zwiększenia patroli policyjnych na mojej ulicy Działkowej. To jej dotyczyła petycja i na nią odpowiedź. Nie wspominam ani słowem o ulicach przez Pana wymienionych. Więc chyba bzdur nie opowiadam, prawda? Proponuję więc zwrócić się do radnych z prośbą o interpelację w tej sprawie. Tylko jest jeden problem - wtedy nie można być anonimowym i pisać, że jest się Gościem.

avatar
~Szczepan
25.06.2023 15:42

Na początku powiem że ten kto nie wie jak wygląda sołtys i nie wie gdzie ma drogę dojazdowa to niech się lepiej nie wypowiada. Bo ludzie tylko potrafią odgadywać innych a SB nie widzą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl