TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa pomaga rodzinnym ogródkom działkowym

Środa, 29 marca 2023 o 14:29, autor: 7
Gmina Wschowa pomaga rodzinnym ogródkom działkowym

Wczoraj, tj. 28 marca, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, wziął udział w corocznym spotkaniu sprawozdawczym Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Warto przypomnieć, że w gminie Wschowa znajduje się najwięcej takich ogrodów w województwie lubuskim.

Podczas spotkania burmistrz Antkowiak podziękował prezesowi ROD, panu Henrykowi Rodakowi, za współpracę w ubiegłym roku. Dzięki temu udało się przekazać ponad 20 000 zł na inwestycje dla działkowców, które zostały pozyskane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Ponadto, w ubiegłym roku przygotowano uchwałę umożliwiającą udzielanie dotacji dla stowarzyszeń działkowych.

Jak zapowiada burmistrz Antkowiak, jeszcze w tym roku na wsparcie wschowskich działkowców zostanie przekazana kwota ponad 30 000 złotych. Ta inicjatywa jest nie tylko wsparciem finansowym, ale także daje impuls do rozwoju ogrodów działkowych i tworzenia przyjaznego środowiska dla rodzin.

ROD jest jednym z największych stowarzyszeń działkowych w Polsce, skupiającym w swoich szeregach wiele rodzin, które zajmują się uprawą własnych ogrodów działkowych. Działalność ta przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców i zwiększenia zielonych terenów w mieście.

Działki działkowe to nie tylko miejsce do uprawy warzyw i owoców, ale także świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Dlatego tak ważne jest wsparcie dla takich inicjatyw i rozwijanie ogrodów działkowych w naszym regionie.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~może to zbyt górnolotnie...
29.03.2023 16:33

Ogródki działkowe to chyba jeden z najwspanialszych pomysłów. z korzyścią dla człowieka.

avatar
~DZIAŁKOWIEC
29.03.2023 17:48

Brawo Panie Burmistrzu - Jest Pan odpowiednim człowiekiem - Burmistrzem na tym stołku - Burmistrza M i G Wschowa !!!!. Jedyny taki na tym stołku od 3o lat !!!. Teraz nich tylko wyborcy zobaczą co by miasta za pana władania zyskało jakby ta obecna władza pis nie ograniczyła FINANSÓW samorządom lokalnym, jakby nie szczuła i nastawiała jednych na drugich tymi ich czekami z tektury !!!!. Potrafi Pan , Panie burmistrzu jednać i szanować ludzi i to sie w tym wszystkim liczy !!!!. Brawo działkowcy !!!!.

avatar
~Tomy
29.03.2023 19:51

Brawo. Mam działkę i uwielbiam spędzać na niej czas

avatar
~ROD
30.03.2023 07:31

Te nasze działki to jedyna forma spędzania wolnego czasu we Wschowie. A że dużo wyborców tam jest to trzeba rzucić troszkę kasy. Przy obecnych cenach za 30tys to nawet wszystkich płotów nie pomalują..

avatar
~DZIAŁKA+
30.03.2023 07:35

Należy zauważyć, że ponad siedmioletnie rządy ostatnich lat władzy pisu - czyli rządów totalnej podwyżki wszystkiego co się rusza , co rośnie i nawet ucieka na drzewo ( taki paradoks w myśleniu+) doprowadziły do potęgi w ponownym znaczeniu DZIAŁKOWCA --- Działki na nowo stały się potrzebne i wskazane aby ułatwić sobie codzienne życie !. Tylko czy przy tych pisowskich podwyżkach nasion, nawozów, oprysków czy tak będzie tego lata tej jesieni - o to jest pytanie ?. Pis jest mistrzem w produkcji fundacji, stowarzyszeń w postaci uprawy kolesiostwa partyjnego i finansowania ich z puli Kasy Publicznej, czyli Naszej, a tym czasem działkowiec jest skazany na własna kieszeń i każda taka pomoc Pana Burmistrza jest wskazana !!!!!., Paradoksalnie co łączy spotkanie działkowców ze spotkaniem pisu w Zamku Wschowskim ? - WIEK panowie - Wiek !!!!.

avatar
~Emeryt
31.03.2023 08:04

Można - Można, jest normalnie, bez nadęcia i bez tak zwanych "tekturowych czeków" jak to nas od ponad już dwóch lat karmi ta opcja obecnej władzy i na szczeblu centralnym i na szczeblu lokalnym w osobie samego ich starosty w obstawie niejakiego mundurowego m. . Bez nadęcia i prymitywnej ustawki - działkowcy i Pan Burmistrz pokazali nam jak można normalnie sie w dobrej sprawie spotkać !. To nie to co zobaczyliśmy z zakazem dla naszego Wschowskiego społeczeństwa w Zamku Wschowskim - ba i zakazem komentarza tej parodii i obłudy !. Mam nadzieję, że Nasze Lokalne Społeczeństwo będzie wiedziało co zrobić w nadchodzących wyborach, czy to jesienią 2023 roku, czy to wiosną 2024 roku ( dla Nas Bardzo ważnych bo decyduje o odbiciu powiatu z rąk obłudy ......) ***. Brawo Działkowcy !!!.

avatar
~obserwator
31.03.2023 07:56

A czy w tym roku działki we Wschowie wystąpią o dofinansowanie do inwestycji z ARimR, przecież można dostać 150 tysięcy na inwestycje, no na przykład na zrobienie na przykład prądu na ogrodach działkowych albo ogrodzeń czy zasadzenie parkanów, link do tego : https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-dla-rodzinnych-ogrodow-dzialkowych

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl